Informacje prasowe

Informacja prasowa - Mazowsze solidarne z Chorwacją

2020.12.30 15:50

Marszałek Adam Struzik spotkał się on-line z ambasadorem Chorwacji w Polsce Tomislavem Vidoševićem. Przekazał wyrazy współczucia, a także zaproponował materialne wsparcie po wtorkowych i środowych trzęsieniach ziemi w tym kraju.

więcej o: Mazowsze solidarne z Chorwacją

Informacja prasowa - Mazowsze po raz drugi składa wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2020.12.30 12:35 , aktualizacja: 2020.12.30 14:00

Samorząd Mazowsza po raz drugi wystąpił o środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do trzeciego naboru zgłosił trzy projekty: budowę SOR-u w Radomiu, budowę ośrodka radioterapii w Płocku i modernizację budynku głównego szpitala w Rudce. Wartość inwestycji to 230 mln zł. Marszałek zaapelował także do parlamentarzystów z Mazowsza o zaangażowanie i wsparcie, tak aby tym razem procedura oceny wniosków przebiegała w sposób rzetelny i transparenty.

więcej o: Mazowsze po raz drugi składa wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Informacja prasowa - Mazowsze bez dwóch dyspozytorni pogotowia. Dyspozytornie w Płocku i Ostrołęce już wyłączone

2020.12.29 13:05 , aktualizacja: 2020.12.29 13:38

Dziś w nocy decyzją Wojewody wyłączona z działalności została dyspozytornia pogotowia w Płocku, wczoraj o 21.00 – w Ostrołęce. Od 1 stycznia tworzenie i prowadzenie dyspozytorni na Mazowszu przejmuje wojewoda. Z dotychczasowych pięciu pozostaną tylko trzy lokalizacje. Do likwidacji wyznaczone zostały dyspozytornie w Ostrołęce i Płocku, a ich zadania przejmą jednostki w Siedlcach i Radomiu. Przeciwko takim zmianom w czasie pandemii protestował m.in. sejmik województwa mazowieckiego. Ostatecznie jednak, mimo iż w innych województwach znaleziono bezpieczniejsze rozwiązania, na Mazowszu do likwidacji właśnie dochodzi.

więcej o: Mazowsze bez dwóch dyspozytorni pogotowia. Dyspozytornie w Płocku i Ostrołęce już wyłączone

Informacja prasowa - Ponad 72,6 mln zł z funduszy europejskich na wsparcie sektora naukowego

2020.12.29 10:50 , aktualizacja: 2020.12.29 13:22

Prowadzenie badań bezpieczeństwa transportu szynowego, budowa nowoczesnego Centrum Laboratoryjnego Napędów Rakietowych i Satelitarnych, rozbudowa infrastruktury badawczej Politechniki Warszawskiej oraz doposażenie Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w najnowocześniejszą aparaturę do badań metabolicznych drobnoustrojów to projekty, które już niebawem będą realizowane na Mazowszu. Pomogą środki unijne w wysokości 72,6 mln zł z RPO WM 2014-2020. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci.

więcej o: Ponad 72,6 mln zł z funduszy europejskich na wsparcie sektora naukowego

Informacja prasowa - Arkady w Gostyninie w rękach samorządu Mazowsza

2020.12.28 14:15

Samorząd województwa mazowieckiego zakupił jatki miejskie w Gostyninie. W zabytkowym budynku mieścić się będzie Muzeum Regionalne Ziemi Gostynińskiej oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

więcej o: Arkady w Gostyninie w rękach samorządu Mazowsza

Informacja prasowa - Ponad 1,4 mln zł wsparcia z UE na wymianę pieców w gminie Rzewnie

2020.12.23 15:50

Gmina Rzewnie stawia na czyste powietrze. Dzięki funduszom europejskim w 19 gospodarstwach domowych stare piece zostaną wymienione na ekologiczne źródła ciepła. Ponadto w 4 obiektach użyteczności publicznej przeprowadzona zostanie termomodernizacja. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1, 4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Wiesław Chrzanowski, wójt gminy Rzewnie.

więcej o: Ponad 1,4 mln zł wsparcia z UE na wymianę pieców w gminie Rzewnie

Informacja prasowa - Pracownicy urzędu marszałkowskiego pomagają szpitalom

2020.12.23 12:45 , aktualizacja: 2020.12.23 14:47

Pracownicy urzędu marszałkowskiego przekazali świąteczne dary dla personelu medycznego i pacjentów mazowieckich szpitali. Do 10 szpitali i 4 stacji pogotowia ratunkowego trafiło w sumie 140 paczek z wodą, żywnością i artykułami higieny osobistej.

więcej o: Pracownicy urzędu marszałkowskiego pomagają szpitalom

Informacja prasowa - Samorząd Mazowsza wesprze modernizację placu Anny Jagiellonki w Cegłowie

2020.12.21 14:40

Przebudowa głównego skrzyżowania w centrum Cegłowa, zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz stworzenie terenu rekreacyjnego to główne założenia projektu realizowanego przez gminę Cegłów przy wsparciu finansowym samorządu województwa. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1,4 mln zł. Władze Mazowsza przeznaczą na ten cel 840 tys. zł w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dziś umowę podpisali marszałek Adama Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Cegłów Marcin Uchman.

więcej o: Samorząd Mazowsza wesprze modernizację placu Anny Jagiellonki w Cegłowie