Informacje prasowe

Informacja prasowa - Ponad 5,4 mln zł z UE na doposażenie szpitala w Płońsku

2018.10.16 11:05 , aktualizacja: 2018.10.16 12:33

To dobre wieści dla mieszkańców powiatu płońskiego i okolic. Już niebawem dzięki środkom unijnym do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt powiatu płońskiego otrzyma ponad 5,4 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa i wicestarosta płoński Anna Dumińska-Kierska.

więcej o: Ponad 5,4 mln zł z UE na doposażenie szpitala w Płońsku

Informacja prasowa - Kolejne miliony z Unii na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu

2018.10.15 12:05 , aktualizacja: 2018.10.15 12:25

Już niebawem do Żyrardowa trafi ponad 34,7 mln zł wsparcia unijnego na rozwój mobilności miejskiej na terenie gmin Grodzisk Mazowiecki, Pruszków i Żyrardów. Na ten sam cel Sochaczew otrzyma ponad 7 mln zł dofinansowania. Dzięki środkom unijnym powstaną nowe parkingi P&R, ścieżki rowerowe, zakupione zostaną autobusy i wdrożony będzie Inteligentny System Transportowy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie ponad 41,7 mln zł z RPO WM 2014-2020 i budżetu państwa. Umowy o dofinansowanie projektów podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz zastępca prezydenta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

więcej o: Kolejne miliony z Unii na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu

Informacja prasowa - Szpital dziecięcy w Dziekanowie wreszcie będzie mieć własny grunt!!!

2018.10.15 11:55 , aktualizacja: 2018.10.15 12:26

Od niemalże 20 lat samorząd Mazowsza zabiegał o pozyskanie na własność nieruchomości użytkowanych przez szpital dziecięcy w Dziekanowie Leśnym. Dziś marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński podpisali akt notarialny w tej sprawie. Dzięki temu szpital będzie mógł inwestować w teren, na którym stoi – adekwatnie do potrzeb zapewnienia ochrony zdrowia.

więcej o: Szpital dziecięcy w Dziekanowie wreszcie będzie mieć własny grunt!!!

Informacja prasowa - Znamy stypendystów marszałka z subregionu płockiego

2018.10.15 11:50

476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka w wysokości ok. 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł. Dziś najzdolniejsza młodzież z subregionu płockiego odebrała wyróżnienia z rąk Adama Struzika marszałka województwa mazowieckiego.

więcej o: Znamy stypendystów marszałka z subregionu płockiego

Informacja prasowa - Środki unijne na odnawialne źródła energii w gminie Olszewo-Borki oraz na rozwój mobilność miejskiej w Tłuszczu

2018.10.15 09:55

Już niebawem dzięki wsparciu ponad 5,7 mln zł ze środków unijnych w gminie Olszewo-Borki przeprowadzony zostanie montaż instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w budynkach użyteczności publicznej i w gospodarstwach domowych. Natomiast gmina Tłuszcz zainwestuje ponad 5,1 mln zł z funduszy w budowę 2 parkingi P+R przy stacji PKP Tłuszcz, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-jezdnych oraz zatok dla autobusów. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego dwa projekty otrzymają prawie 10,9 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, wójt Gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk oraz burmistrz Tłuszcza Paweł Marcin Bednarczyk.

więcej o: Środki unijne na odnawialne źródła energii w gminie Olszewo-Borki oraz na rozwój mobilność miejskiej w Tłuszczu

Informacja prasowa - Znamy laureatów XIX edycji Nagrody Marszałka

2018.10.12 16:50 , aktualizacja: 2018.10.18 09:13

Dziś w Europejskim Centrum Artystycznym im. F. Chopina w Sannikach poznaliśmy tegorocznych laureatów XIX edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawane jest osobom wybitnym, które swoją działalnością rozsławiają Mazowsze w kraju i na świecie.

więcej o: Znamy laureatów XIX edycji Nagrody Marszałka

Informacja prasowa - 6,3 mln zł na odnawialne źródła energii w powiecie węgrowskim

2018.10.12 14:35

Już niebawem rozpocznie się budowa instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych w czterech gminach z powiatu węgrowskiego. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Liw Bogusław Szymański.

więcej o: 6,3 mln zł na odnawialne źródła energii w powiecie węgrowskim

Informacja prasowa - Znamy stypendystów marszałka z subregion radomskiego

2018.10.12 13:25 , aktualizacja: 2018.10.12 16:53

476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka w wysokości ok. 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł. Dziś najzdolniejsza młodzież z subregionu radomskiego odebrała wyróżnienia z rąk zastępcy dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu UMWM Marcin Pawlak.

więcej o: Znamy stypendystów marszałka z subregion radomskiego

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.