Informacje prasowe

Informacja prasowa - Znamy stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego

2018.10.08 13:05

476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka w wysokości ok. 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł. Dziś najzdolniejsza młodzież z subregionu ostrołęckiego odebrała wyróżnienia z rąk wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz Elżbiety Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego.

więcej o: Znamy stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego

Informacja prasowa - Ponad 11,6 mln zł na ochronę zdrowia w Otwocku

2018.10.08 09:00

Już niebawem dzięki funduszom unijnym szpital powiatowy w Otwocku zyska aparaturę i sprzęt medyczny do poradni specjalistycznych. Wsparcie na doposażenie trafi także do dwóch otwockich przychodni rejonowych – przy ul. Armii Krajowej 3 i Mickiewicza 8 oraz do Przychodni Medycyny Rodzinnej Centrum Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Otwocku. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego trzy projekty Powiatowego Centrum Zdrowia (PCZ) dotyczące „Infrastruktury ochrony zdrowia” otrzymają łącznie ponad 11,6 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020 i budżetu państwa. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Ewa Wojciechowska.

więcej o: Ponad 11,6 mln zł na ochronę zdrowia w Otwocku

Informacja prasowa - Najnowocześniejszy w Polsce Szpital Psychiatryczny Otwarty!

2018.10.04 16:15 , aktualizacja: 2018.10.04 16:29

W podwarszawskich Ząbkach dobiegła końca jedna z największych inwestycji samorządu województwa mazowieckiego – budowa nowej siedziby szpitala psychiatrycznego Drewnica. Koszt inwestycji to aż 137 mln zł, z czego blisko 95 mln zł wyniosło wsparcie unijne w ramach RPO WM. To pierwszy szpital psychiatryczny zbudowany w Polsce od czasów drugiej wojny światowej i tym samym najnowocześniejszy w kraju.

więcej o: Najnowocześniejszy w Polsce Szpital Psychiatryczny Otwarty!

Informacja prasowa - Ponad 262 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla subregionu siedleckiego

2018.10.04 12:00 , aktualizacja: 2018.10.04 12:23

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu siedleckiego zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów w tej sprawie zostały podpisane przez wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską i członka zarządu województwa Mazowieckiego Elżbietę Lanc oraz przedstawicieli lokalnych samorządów.

więcej o: Ponad 262 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla subregionu siedleckiego

Informacja prasowa - Nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Wyszkowie i budowa centrum przesiadkowego w Łochowie

2018.10.02 14:45

Zakup sprzętu medycznego do poradni specjalistycznych oraz instalacja windy osobowej w SPZZOZ w Wyszkowie to projekt, który otrzyma ponad 1,7 mln zł dofinansowania z UE. Natomiast w rejonie dworca kolejowego i zatoki autobusowej w Łochowie powstanie węzeł przesiadkowy. Ten projekt otrzyma wsparcie w wysokości przeszło 3,5 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor SP ZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała oraz burmistrz Łochowa Robert Mirosław Gołaszewski.

więcej o: Nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Wyszkowie i budowa centrum przesiadkowego w Łochowie

Informacja prasowa - Ponad 221 tys. na sprzęt specjalistyczny dla OSP z gmin podwarszawskich

2018.10.02 11:10 , aktualizacja: 2018.10.02 11:36

Wkrótce strażacy ochotnicy z 14 podwarszawskich gmin zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Dziś, umowy na realizację projektów w tej sprawie zostały podpisane przez wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz przedstawicieli gminy Karczew, Lesznowola, Nowy Dwór Mazowiecki, Osieck, Raszyn, Tarczyn oraz Żabia Wola.

więcej o: Ponad 221 tys. na sprzęt specjalistyczny dla OSP z gmin podwarszawskich

Informacja prasowa - Cenne obiekty diecezji płockiej przeszły termomodernizację

2018.10.01 14:25

Dzięki 6,1 mln zł dotacji unijnej przyznanej przez samorząd województwa mazowieckiego udało się przeprowadzić termomodernizację obiektów diecezji płockiej. Inwestycja objęła zespół klasztorny, a także Centra Rozwoju Rodziny w Ratowie i Ciechanowie, Bibliotekę Wyższego Seminarium Duchownego oraz Domy Księży Emerytów w Płocku. Realizację tego ważnego, wielozadaniowego, projektu podsumowali w opactwie pobenedyktyńskim w Płocku biskup Piotr Libera oraz marszałek Adam Struzik.

więcej o: Cenne obiekty diecezji płockiej przeszły termomodernizację

Informacja prasowa - SOR w siedlcekim szpitalu już po remoncie

2018.09.28 15:15

Szpitalny Oddział Ratunkowy w siedleckim szpitalu przeszedł gruntowną przebudowę i zyskał nowoczesne wyposażenie. Dziś oddział został uroczyście oddany do użytku. Wartość wszystkich przeprowadzonych inwestycji to 13,5 mln zł, z czego ponad 7,4 mln zł stanowiło wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. W uroczystym otwarciu inwestycji udział wzięły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

więcej o: SOR w siedlcekim szpitalu już po remoncie

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.