Informacje prasowe

Informacja prasowa - Ponad 31 mln zł z UE na rozwój komunikacji autobusowej, parkingi oraz ścieżki rowerowe w gminie Pomiechówek

2019.06.11 15:25

Już niebawem gmina Pomiechówek zainwestuje fundusze unijne w zakup 8 autobusów elektrycznych oraz w budowę stacji ładowania pojazdów. Dzięki wsparciu z UE powstaną również nowe przystanki autobusowe wyposażone w inteligentny system sterowania ruchem. Z kolei przy dworcu kolejowym w Pomiechówku powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe składające się z parkingów „Parkuj i Jedź” oraz „Bike & Ride”. W gminie wybudowane zostaną także ścieżki pieszo-rowerowe oraz stacje rowerowe. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 31,1 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020 i budżetu państwa. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Pomiechówek Dariusz Tomasz Bielecki.

więcej o: Ponad 31 mln zł z UE na rozwój komunikacji autobusowej, parkingi oraz ścieżki rowerowe w gminie Pomiechówek

Informacja prasowa - O bezpieczeństwie seniorów na Mazowszu

2019.06.07 11:50 , aktualizacja: 2019.06.07 12:19

„Bezpieczeństwo osób starszych w różnych wymiarach życia społecznego” to główny temat IV edycji Sejmiku Senioralnego Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy piątkowego spotkania dowiedzieli się m.in. czym jest przemoc, jak jej unikać i gdzie szukać pomocy w chwilach zagrożenia. W wydarzeniu organizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego wzięli udział Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele środowisk senioralnych.

więcej o: O bezpieczeństwie seniorów na Mazowszu

Informacja prasowa - Nowe czarne punkty na Mazowszu

2019.06.06 14:35 , aktualizacja: 2019.06.06 15:41

W 2018 r. na terenie całego Mazowsza doszło do 68 utonięć. Jak pokazują statystyki najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Chociaż lato na dobre się jeszcze nie rozpoczęło, wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad różnego rodzaju akwenami wodnymi. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 6 tablic ostrzegawczych. W sumie na terenie naszego regionu będzie ich już 123.

więcej o: Nowe czarne punkty na Mazowszu

Informacja prasowa - Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

2019.06.05 16:55

Co jest głównym składnikiem korzenia cykorii? Jak należy gotować warzywa bogate w karoten? Co oznacza produkt ze znakiem „Fairtrade”? W jaki sposób w rolnictwie ekologicznym zwalcza się szkodniki i chwasty? – na te i inne pytani odpowiadali dziś uczestnicy konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Spośród wszystkich finalistów wyłoniono 6 laureatów.

więcej o: Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

Informacja prasowa - Opiekun stypendysty poszukiwany!

2019.06.04 11:45

Ruszył nabór w konkursie Opiekun Stypendysty Roku 2018/2019. Szukamy aktywnych, zaangażowanych nauczycieli, pedagogów, którzy motywowali do pracy i opiekowali się stypendystami programów edukacyjnych realizowanych przez samorząd Mazowsza. Wyłonionych zostanie w sumie 36 laureatów. Zgłoszenia do 19 czerwca br.

więcej o: Opiekun stypendysty poszukiwany!

Informacja prasowa - Prawie 5,2 mln zł na remonty placówek rehabilitacyjnych!

2019.06.04 10:50 , aktualizacja: 2019.06.04 11:28

Są pieniądze na poprawę warunków rehabilitacji i zwiększenie dostępności do obiektów jej służących. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczył prawie 5,2 mln zł. Dofinansowanie otrzymało osiem obiektów, w których będą rehabilitowane osoby z niepełnosprawnościami. Dziś umowy w tej sprawie podpisała Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

więcej o: Prawie 5,2 mln zł na remonty placówek rehabilitacyjnych!

Informacja prasowa - Z teatru młodzieżowego na deski Teatru Polskiego!

2019.06.04 08:25 , aktualizacja: 2019.06.04 08:35

Samorząd województwa mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie organizuje Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. Hasło tegorocznej edycji to „Kocham Cię jak Irlandię – Wilde, Beckett, Shaw i inni”. Nagrodą główną będzie występ na scenie Teatru Polskiego w Warszawie. Nabór trwa do 29 lipca br.

więcej o: Z teatru młodzieżowego na deski Teatru Polskiego!

Informacja prasowa - IX Kongres Promocji Mazowsza

2019.05.27 12:50 , aktualizacja: 2019.05.27 13:03

Co zrobić, by mazowieckie miejscowości przyciągały turystów, a przedsiębiorcy lokowali tu swoje inwestycje? Jaką rolę w tym procesie odgrywają nowe media? Odpowiedzi na te i inne pytania wspólnie szukali uczestnicy IX Kongresu Promocji Mazowsza. Organizatorem wydarzenia byli samorząd województwa mazowieckiego i powiat pruszkowski.

więcej o: IX Kongres Promocji Mazowsza

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.