Dla mediów

 • Zaproszenie - Piknik rodzinny – Zdrowie dla wszystkich w Ciechanowie

  11.06.2019 12:20

  W najbliższy piątek, 14 czerwca, na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Start o godz. 12.00. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy subregionu ciechanowskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień.

 • Zaproszenie - Ponad 31 mln z UE na rozwój komunikacji autobusowej, parkingi oraz ścieżki rowerowe w gminie Pomiechówek

  10.06.2019 14:15

  Już niebawem gmina Pomiechówek zainwestuje fundusze unijne w zakup 8 autobusów elektrycznych oraz w budowę stacji ładowania pojazdów. Dzięki wsparciu z UE powstaną również nowe przystanki autobusowe wyposażone w inteligentny system sterowania ruchem. Z kolei przy dworcu kolejowym w Pomiechówku powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe składające się z parkingów „Parkuj i Jedź” oraz „Bike & Ride”. W gminie wybudowane zostaną także ścieżki pieszo-rowerowe oraz stacje rowerowe. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 31,1 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020 i budżetu państwa.

 • Informacja prasowa - O bezpieczeństwie seniorów na Mazowszu

  07.06.2019 11:50

  „Bezpieczeństwo osób starszych w różnych wymiarach życia społecznego” to główny temat IV edycji Sejmiku Senioralnego Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy piątkowego spotkania dowiedzieli się m.in. czym jest przemoc, jak jej unikać i gdzie szukać pomocy w chwilach zagrożenia. W wydarzeniu organizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego wzięli udział Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele środowisk senioralnych.

 • Zaproszenie - Piknik rodzinny – zdrowie dla wszystkich w Płocku

  06.06.2019 15:30

  W najbliższą sobotę, 8 czerwca, na Starym Rynku w Płocku odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Start o godz. 12.00. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy subregionu płockiego. Organizatorem tego wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień.

 • Zaproszenie - Seniorzy z Mazowsza rozmawiają o bezpieczeństwie

  06.06.2019 15:15

  Sejmik Senioralny to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez integrujących środowisko seniorów z całego Mazowsza. Głównym tematem tegorocznej, czwartej już edycji, będzie bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest przemoc, jak jej unikać i gdzie szukać pomocy w chwilach zagrożenia.

 • Informacja prasowa - Nowe czarne punkty na Mazowszu

  06.06.2019 14:35

  W 2018 r. na terenie całego Mazowsza doszło do 68 utonięć. Jak pokazują statystyki najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Chociaż lato na dobre się jeszcze nie rozpoczęło, wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad różnego rodzaju akwenami wodnymi. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 6 tablic ostrzegawczych. W sumie na terenie naszego regionu będzie ich już 123.

 • Informacja prasowa - Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

  05.06.2019 16:55

  Co jest głównym składnikiem korzenia cykorii? Jak należy gotować warzywa bogate w karoten? Co oznacza produkt ze znakiem „Fairtrade”? W jaki sposób w rolnictwie ekologicznym zwalcza się szkodniki i chwasty? – na te i inne pytani odpowiadali dziś uczestnicy konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Spośród wszystkich finalistów wyłoniono 6 laureatów.

 • Zaproszenie - Nowe czarne punkty nad wodą

  05.06.2019 11:25

  W 2018 r. na terenie całego Mazowsza doszło do 68 utonięć. Jak pokazują statystyki najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Chociaż lato na dobre się jeszcze nie rozpoczęło, wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad różnego rodzaju akwenami wodnymi. Trzeba pamiętać, że wiele z nich nie jest przeznaczonych i dostosowanych do zażywania kąpieli – nieuregulowane dno, niebezpieczne prądy – to tylko niektóre z zagrożeń. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca niebezpieczne, w których doszło do największej liczby wypadków. W tym roku pojawi się aż 6 nowych tablic ostrzegawczych. Informacje o tym, gdzie na terenie województwa mazowieckiego pojawią się nowe czarne punkty, zostaną przedstawione podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

 • Zaproszenie - Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

  04.06.2019 13:35

  Żywność ekologiczna jest nie tylko smaczna, ale też zdrowa. Wiedzą o tym uczestnicy konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Już jutro poznamy laureatów jego szesnastej edycji.

 • Zaproszenie - Piknik rodzinny – Zdrowie dla wszystkich w Radomiu

  04.06.2019 11:55

  W najbliższy czwartek, 6 czerwca, na Placu Corazziego w Radomiu odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Start o godz. 12.00. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy subregionu radomskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień.

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.