Dla mediów

 • Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

  27.02.2019 10:55

  Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy czwartek w Radomiu odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

 • Informacja prasowa - Gminy Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Grodzisk Mazowiecki oraz Skaryszew stawiają na niskoemisyjność

  26.02.2019 11:10

  Kolejne mazowieckie gminy otrzymają wsparcie unijne na rozwój gospodarki niskoemisyjnej. Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km ścieżek rowerowych na terenie gmin Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice. Grodzisk Mazowiecki natomiast zainwestuje ponad 2,3 mln zł w termomodernizację trzech budynków: grodziskiego urzędu miasta, OSP w Izdebnie Kościelnym i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim. Z kolei do gminy Skaryszew trafi ponad 1,8 mln zł na wykonanie łącznie 155 instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają w sumie ponad 18,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.

 • Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

  25.02.2019 14:20

  Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy wtorek w Ostrołęce odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

 • Zaproszenie - 1 mln zł dla Stacji Muzeum na renowację i konserwację taboru kolejowego

  25.02.2019 13:40

  Gratka dla miłośników kolei. Ostatni zabytkowy egzemplarz Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego EW51–26 z 1936 r. został uratowany. Dzięki 1 mln zł z budżetu Mazowsza przeprowadzono niezbędne prace konserwatorsko-restauratorskie tego zabytkowego pociągu. Prezentacja już jutro podczas spotkania, w którym weźmie udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 • Zaproszenie - Gminy Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Grodzisk Mazowiecki oraz Skaryszew stawiają na niskoemisyjność

  25.02.2019 11:55

  Kolejne mazowieckie gminy otrzymają wsparcie unijne na rozwój gospodarki niskoemisyjnej. Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km ścieżek rowerowych na terenie gmin Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice. Grodzisk Mazowiecki natomiast zainwestuje ponad 2,3 mln zł z funduszy unijnych w termomodernizację trzech budynków: grodziskiego urzędu miasta, OSP w Izdebnie Kościelnym i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim. Z kolei do gminy Skaryszew trafi ponad 1,8 mln zł na wykonanie łącznie 155 instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają w sumie ponad 18,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.

 • Zaproszenie - II Kongres Czystego Powietrza w Warszawie

  25.02.2019 10:15

  Już 27 lutego br. Warszawa zamieni się w wielką platformę wymiany opinii, doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze ochrony powietrza. W II Kongresie Czystego Powietrza weźmie udział blisko 500 uczestników – przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców, przedsiębiorców i mediów. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. program „Czyste Powietrze”, możliwości finansowania wymiany urządzeń grzewczych i termomodernizacji czy sektor transportowy i rola elektromobilności. Po raz pierwszy zostanie poruszone zagadnienie zanieczyszczenia hałasem i jego wpływu na życie człowieka.

 • Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

  22.02.2019 11:20

  Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy poniedziałek w Ciechanowie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

 • Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

  21.02.2019 12:25

  Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy piątek w Siedlcach odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

 • Zaproszenie - II Kongres Czystego Powietrza, 27 Lutego 2019 r., Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

  21.02.2019 10:40

  W ciągu ostatnich kilku lat problem jakości powietrza z tematu lokalnego stał się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że temat dotyczy zarówno największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości.

 • Informacja prasowa - Mazowsze wobec zapowiedzi zbycia udziałów w lotnisku Warszawa/Modlin przez PPL

  19.02.2019 16:00

  Od ponad roku trwa dyskusja o rozbudowie lotniska Warszawa-Modlin. Liczba pasażerów sukcesywnie wzrasta. Aby lotnisko mogło zapewnić ich sprawną obsługę, potrzebuje zwiększyć swoje możliwości przepustowe. Zarząd portu ma gotową koncepcję rozbudowy, na co ciągle nie zgadza się PPL.

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.