Zaproszenia

Zaproszenie - Remonty strażnic OSP – podpisanie umów na dofinansowanie w Ciechanowie

2018.06.21 13:40

Remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także instalacji elektrycznej – to główne prace, które uda się wykonać w strażnicach OSP dzięki dotacji przyznanej z budżetu województwa. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i samorządowcy z powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego.

więcej o: Remonty strażnic OSP – podpisanie umów na dofinansowanie w Ciechanowie

Zaproszenie - Środki na aktywizację mazowieckich sołectw

2018.06.20 12:25 , aktualizacja: 2018.06.21 13:03

Na Mazowszu jest ok. 7,3 tys. sołectw. Z myślą o nich samorząd Mazowsza uruchomił nowy program wsparcia, który pozwoli lokalnym wspólnotom zrealizować małe przedsięwzięcia. Nowe boisko, park, plac zabaw czy książki do biblioteki to tylko niektóre z nich.

więcej o: Środki na aktywizację mazowieckich sołectw

Zaproszenie - Metropolia, ale jaka? – debata samorządowo-naukowa o rozwoju Mazowsza

2018.06.19 13:35

Jutro na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się organizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego konferencja Metropolia, ale jaka? Dyskusji ciąg dalszy. Udział w spotkaniu wezmą parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych.

więcej o: Metropolia, ale jaka? – debata samorządowo-naukowa o rozwoju Mazowsza

Zaproszenie - Nowe czarne punkty nad wodą

2018.06.19 13:20 , aktualizacja: 2018.06.19 13:41

Od stycznia 2017 do 17 czerwca 2018 r. na terenie całego Mazowsza doszło do 75 utonięć . Jak pokazują statystyki najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad różnego rodzaju akwenami wodnymi. Niestety, bardzo wiele z nich nie jest dostosowanych do zażywania kąpieli – nieuregulowane dno, niebezpieczne prądy – to tylko niektóre z zagrożeń. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków. W tym roku pojawią się nowe tablice ostrzegawcze, z kolei część starych zostanie wymieniona. Informacje o tym, gdzie na terenie województwa mazowieckiego pojawią się nowe czarne punkty, zostaną przedstawione podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

więcej o: Nowe czarne punkty nad wodą

Zaproszenie - Blisko 280 tys. zł z UE na termomodernizację świetlicy w gminie Błonie

2018.06.15 11:55

Za kilka miesięcy mieszkańcy Błonia będą korzystać z odnowionej placówki oświatowo-sportowej działającej przy Ludowym Klubie Sportowym „OLYMP”.

więcej o: Blisko 280 tys. zł z UE na termomodernizację świetlicy w gminie Błonie

Zaproszenie - Sejmik Senioralny na Mazowszu

2018.06.14 14:10 , aktualizacja: 2018.06.14 14:22

Polityka senioralna na Mazowszu, inicjatywy w zakresie zdrowia, sportu i rekreacji, relacje międzypokoleniowe w rodzinach i samorządzie – to główne tematy III Sejmiku Senioralnego Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu organizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego, oprócz członka zarządu województwa Elżbiety Lanc, wezmą udział delegaci wyznaczeni przez różne środowiska seniorów — m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, uniwersytetów trzeciego wieku z Mazowsza i gminnych rad seniorów.

więcej o: Sejmik Senioralny na Mazowszu

Zaproszenie - Ruszają stypednia marszałka dla najzdolniejszej młodzieży z Mazowsza

2018.06.14 13:05

Właśnie rozpoczynają się nabory do kolejnych edycji programów stypendialnych samorządu Mazowsza dla najzdolniejszej młodzieży oraz dla młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. Wnioski do obu programów można składać od 22 czerwca. Tylko do tej pory z tego typu stypendiów skorzystało blisko 7 tys. uczniów. Badają Shakespeare’a, programują SmartDomy, symulują koszty kard kredytowych. Mówią w wielu językach, chemia nie ma przed nimi żadnych tajemnic, a matematyka to ich pasja. Są ponadprzeciętnie uzdolnieni.

więcej o: Ruszają stypednia marszałka dla najzdolniejszej młodzieży z Mazowsza

Zaproszenie - Remonty strażnic OSP. Podpisanie umów ze strażakami z subregionu płockiego oraz powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego

2018.06.14 13:05

Ruszają remonty strażnic OSP na Mazowszu. Wkrótce strażacy ochotnicy z Małej Wsi (pow. płocki) odnowią posadzki i tynki w garażach swojej strażnicy, natomiast druhowie z Gąbina (pow. płocki) wyremontują dach remizy, a w nowe drzwi i okna w budynku OSP zainwestują ochotnicy z Podlesia (pow. sierpecki). To tylko niektóre z przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w ramach środków z budżetu Mazowsza. Jutro umowy w tej sprawie podpisze w sumie 27 beneficjentów projektu.

więcej o: Remonty strażnic OSP. Podpisanie umów ze strażakami z subregionu płockiego oraz powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.