Zaproszenia

Zaproszenie - Ponad 32 mln zł unijnego wsparcia dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Matki i Dziecka

2018.02.23 13:10 , aktualizacja: 2018.02.23 13:18

Kolejne wsparcie unijne dla warszawskich i podwarszawskich instytucji. Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku Instytut Matki i Dziecka w Warszawie oraz Uniwersytet Warszawski decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają w sumie ponad 32 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Narodowe Centrum Badań Jądrowych otrzyma 17,6 mln zł na utworzenie centrum badawczo-wdrożeniowego przemysłowych technik radiacyjnych CentriX. W Instytucie Matki i Dziecka dzięki ponad 10,8 mln zł wsparcia powstanie Mazowieckie Centrum Badawczo-Rozwojowe Diagnostyki Matki i Dziecka. Z kolei Uniwersytet Warszawski ponad 3,4 mln zł przeznaczy na utworzenie w bibliotece uniwersyteckiej sali wystawowej – Rembrandt na Powiślu. W poniedziałek umowy w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i beneficjenci.

więcej o: Ponad 32 mln zł unijnego wsparcia dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Matki i Dziecka

Zaproszenie - Warszawa inwestuje w poprawę efektywności energetycznej

2018.02.22 14:10 , aktualizacja: 2018.02.23 09:08

Ogniwa fotowoltaiczne, automatyka pogodowa czy też energooszczędne oświetlenie to tylko niektóre elementy projektu, który już niebawem będzie realizowany w Warszawie. Dzięki funduszom unijnym trzy stołeczne szkoły, żłobek i Centrum Pomocy Rodzinie przejdą termomodernizację. Inwestycja realizowana jest na Targówku, Pradze Południe, Bielanach i Mokotowie. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma blisko 4,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Warszawa inwestuje w poprawę efektywności energetycznej

Zaproszenie - Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica z unijnym dofinansowaniem

2018.02.22 13:40

W podwarszawskich Ząbkach, dobiega końca budowa jednego z najnowocześniejszych nie tylko w kraju, ale i w Europie szpitali psychiatrycznych. To także jedna z największych inwestycji dofinansowanych z mazowieckiego RPO 2014-2020. Projekt otrzyma ponad 95,8 mln zł, a całkowita jego wartość to aż 137,1 mln zł. Pierwsi pacjenci rozpoczną leczenie już w połowie roku.

więcej o: Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica z unijnym dofinansowaniem

Zaproszenie - Ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi w powiecie płońskim

2018.02.22 12:25

Ponad 100 mln zł z budżetu Mazowsza trafi do trzydziestu sześciu powiatów. Na wsparcie może liczyć również powiat płoński, który otrzyma ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz-Osiek-Włostybory-Koziebrody-Raciąż. Już jutro umowę na dofinansowanie inwestycji podpiszą marszałek Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz członek zarządu powiatu Elżbieta Grodkiewicz.

więcej o: Ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi w powiecie płońskim

Zaproszenie - Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie przejdzie termomodernizację

2018.02.22 11:30

Dzięki wsparciu środków unijnych Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie przejdzie termomodernizację. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma 1,3 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych oraz władze powiatu ciechanowskiego.

więcej o: Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie przejdzie termomodernizację

Zaproszenie - Szachy w mazowieckiej szkole

2018.02.22 10:20 , aktualizacja: 2018.02.22 11:00

Rozwija umiejętność logicznego i analitycznego myślenia, ćwiczy pamięć, uczy cierpliwości i dyscypliny, znakomicie wpływa na koncentrację i kreatywność – mowa o grze w szachy. Ta wielowiekowa gra jest również doskonałym sposobem na zdobycie nowej wiedzy i spędzenie czasu wolnego. Teraz dzięki programowi „Szachy w mazowieckiej szkole” uczniowie z 50 szkół na Mazowszu będą mogli poznać wszystkie jej zalety. Już jutro w Ciechanowie o założeniach projektu opowiedzą marszałek Adam Struzik oraz pomysłodawcy.

więcej o: Szachy w mazowieckiej szkole

Zaproszenie - Spotkanie z marszałkiem Adamem Struzikiem w Kampinosie

2018.02.16 15:15

Jutro marszałek Adam Struzik spotka się z radnymi i sołtysami z gminy Kampios. Spotkanie będzie okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stare Gnatowice. Jutro również oficjalnie do użytku zostanie oddany prawie trzykilometrowy chodnik przebiegający przez Kampinos i Komorowo. Jego budowa była możliwa dzięki środkom z budżetu Mazowsza. Na ten cel przeznaczono blisko 3,5 mln zł.

więcej o: Spotkanie z marszałkiem Adamem Struzikiem w Kampinosie

Zaproszenie - Wspracie z UE na termomodernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu i zakup wozu strażaciego dla gminy Ciepielów

2018.02.16 12:10

Gmina Szydłowiec zainwestuje ponad 450 tys. zł z funduszy unijnych w termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Natomiast do Gminy Ciepielów trafi ponad 320 tys. zł na zakup wozu strażackiego oraz sprzętu przeciwpowodziowego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają łącznie ponad 770 tys. zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Wspracie z UE na termomodernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu i zakup wozu strażaciego dla gminy Ciepielów

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.