Zaproszenia

Zaproszenie - Ponad 5,5 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej w gminie Wołomin i utworzenie Muzuem Polskiej Wódki w Warszawie

2017.09.18 13:05

Ponad 3 mln zł na wykonanie termomodernizacji budynków oświatowych i Ośrodka Sportu i Rekreacji "HURGAN" otrzyma gmina Wołomin. Natomiast ponad 2,5 mln zł dofinansowania na utworzenie Muzeum Polskiej Wódki trafi do Fundacji Polska Wódka. Na realizację tych projektów przeznaczono ponad 5,5 mln zł z RPO WM 2014-2020.

więcej o: Ponad 5,5 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej w gminie Wołomin i utworzenie Muzuem Polskiej Wódki w Warszawie

Zaproszenie - 100 mln zł na drogi powiatowe oraz unijne wsparcie na PSZOK w gminie Suchożebry

2017.09.15 14:25

Serdecznie zapraszamy na podpisanie umowy na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w gminie Suchożebry. Projekt otrzyma 400 tys. zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Po podpisaniu umowy odbędzie się konferencja prasowa dotyczącą największego od lat wsparcia na budowę dróg powiatowych. Pomoże w tym samorząd województwa mazowieckiego, który przekaże powiatom na ten cel aż 100 mln zł.

więcej o: 100 mln zł na drogi powiatowe oraz unijne wsparcie na PSZOK w gminie Suchożebry

Zaproszenie - 100 mln zł na drogi powiatowe

2017.09.14 15:25

Na Mazowszu rusza największe od lat wsparcie na budowę dróg powiatowych. Pomoże w tym samorząd województwa mazowieckiego, który przekaże powiatom na ten cel aż 100 mln zł. Nabór wniosków rusza już 1 października.

więcej o: 100 mln zł na drogi powiatowe

Zaproszenie - 12,6 mln zł z UE na drogę i termomodernizację budynków w powiecie wyszkowskim

2017.09.12 13:20

Dobre wieści dla mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Dzięki wsparciu unijnemu w wysokości ponad 7,4 mln zł już pod koniec przyszłego roku zakończona zostanie przebudowa blisko 18 km odcinka drogi powiatowej prowadzącej przez gminy Brańszczyk i Długosiodło. Poza tym ponad 5,2 mln zł przeznaczonych zostanie na termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej, tj. Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie, budynku głównego DPS w Brańszczyku, a także „Hostelu” oraz internatu na terenie DPS Brańszczyk. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie ponad 12,6 mln zł wsparcia ze środków RPO WM 2014-2020.

więcej o: 12,6 mln zł z UE na drogę i termomodernizację budynków w powiecie wyszkowskim

Zaproszenie - Misja Kampinos

2017.09.12 11:20

Nowe szlaki turystyczne, jeszcze bardziej atrakcyjna oferta Kampinoskiego Parku Narodowego to główne cele nowego projektu „Misja Kampinos”. Do jego współtworzenia przyłącza się również samorząd województwa mazowieckiego. Jutro w Izabelinie marszałek Adam Struzik, prezes Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem” Paweł Białecki oraz wiceprezes Andrzej Wołczyński podpiszą w tej sprawie list intencyjny.

więcej o: Misja Kampinos

Zaproszenie - Ponad 28 mln zł z UE na kulturę i efektywność energetyczną na Mazowszu

2017.09.12 07:35

Dzięki ponad 4,9 mln zł dotacji dla Warszawy, już w drugiej połowie przyszłego roku sceny teatralne warszawskiego Teatru Dramatycznego zostaną zmodernizowane, a sceny w Teatrze Powszechnym im. Z. Hubnera i Białołęckim Ośrodku Kultury otrzymają nowe wyposażenie. Poza tym miasto Warszawa zainwestuje 4,9 mln zł ze środków unijnych w modernizację dwóch zabytkowych obiektów w dzielnicach Targówek i Włochy. Z kolei gmina Jaktorów przeznaczy ponad 7,7 mln zł z funduszy unijnych na instalacje odnawialnych źródeł energii. Na ten sam cel gmina Iłów przeznaczy ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania. Sochaczew zaś zainwestuje ponad 4,1 mln zł dotacji w termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej, a Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Żyrardów” ponad 750 tys. zł w poprawę efektywności energetycznej budynku oczyszczalni ścieków w Żyrardowie.

więcej o: Ponad 28 mln zł z UE na kulturę i efektywność energetyczną na Mazowszu

Zaproszenie - Unijne wsparcie dla 4,4 tys. uczniów w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego

2017.09.08 13:20

Być bliżej rynku pracy – to założenie projektu wspierającego 4,4 tys. uczniów oraz nauczycieli z 71 mazowieckich szkół. Projekt przygotowany przez m.st. Warszawa otrzyma ponad 2,1 mln zł unijnego dofinansowania i będzie realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego w partnerstwie z gminami: Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Marki, Milanówek, Otwock, Nadarzyn, Pruszków, Ząbki, Zielonka.

więcej o: Unijne wsparcie dla 4,4 tys. uczniów w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego

Zaproszenie - Budowa szpitala w Drewnicy na ostatniej prostej

2017.09.08 12:10 , aktualizacja: 2017.09.08 12:15

W podwarszawskich Ząbkach dobiega końca budowa największego na Mazowszu szpitala psychiatrycznego. Będzie on nie tylko nowoczesny, proekologiczny, ale przede wszystkim przyjazny pacjentom. Trwają prace wykończeniowe. Planowane otwarcie szpitala to pierwsza połowa przyszłego roku. Więcej na temat przebiegu inwestycji będzie można dowiedzieć się podczas poniedziałkowego spotkania.

więcej o: Budowa szpitala w Drewnicy na ostatniej prostej

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.