Zaproszenia

Zaproszenie - Radom odbierze klucze do bram Stolicy Kultury Mazowsza

2019.01.25 12:25

Autor: , Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak

Piknik historyczny „Radom Jagiellonów”, nocne zwiedzanie miasta „Anima Urbis”, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Zawieruchy Radomskie”, „Uliczka Tradycji”, Radom Fashion Show czy Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję to tylko wybrane propozycje wydarzeń o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, na które zaprosi w tym roku miasto Radom – tegoroczna „Stolica Kultury Mazowsza”.

 

Serdecznie zapraszamy na

 

uroczyste przekazanie kluczy do bram „Stolicy Kultury Mazowsza”,

 

które odbędzie się

 

26 stycznia 2019 r. (sobota), o godz. 18:00

 

w sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu,

ul. Żeromskiego 53.

 

Uroczystość uświetni koncert Radomskiej Orkiestry Kulturalnej

i muzyka jazzowego Grzegorza Piotrowskiego.

 

 

O wyborze Radomia na tegoroczną „Stolicę Kultury Mazowsza” zadecydowała bogata i zróżnicowana oferta kulturalna, którą przedstawiło miasto. Mieszkańcy Radomia i Mazowsza będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, organizowanych cyklicznie lub jednorazowo. Znajdują się wśród nich m.in.: Spotkania z kulturą żydowską „Ślad”, Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych, Ogólnopolskie Spotkania Filmowe „Kameralne lato”, Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”, „Uliczka Tradycji”, pokaz mody „Radom Fashion Show”, nocne zwiedzanie miasta „Anima Urbis”, piknik historyczny „Radom Jagiellonów”, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Zawieruchy Radomskie”, a także nowy projekt „Radom aRt Night” – interdyscyplinarne wydarzenie, które odbywać się będzie w godzinach wieczornych i nocnych.

 

Inspiracją Stolicy Kultury Mazowsza była Europejska Stolica Kultury. Samorząd województwa mazowieckiego co roku rozpatruje wnioski mazowieckich starostw z rocznymi programami imprez kulturalnych organizowanych w mieście powiatowym oraz w sąsiadujących gminach. Laureat konkursu otrzymuje na realizację projektu wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł, organizuje również uroczystość otwarcia i zakończenia projektu. W ubiegłym roku tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza” otrzymał powiat warszawski zachodni.

 

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 102 kB, Liczba pobrań: 15, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 40

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.