Zaproszenia

Zaproszenie - Piknik rodzinny – Zdrowie dla wszystkich w Radomiu

2019.06.04 11:55 , aktualizacja: 2019.06.04 13:39

Autor: , Wprowadzenie: Eliza Albrechcińska

W najbliższy czwartek, 6 czerwca, na Placu Corazziego w Radomiu odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Start o godz. 12.00. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy subregionu radomskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień. 

 

Pikniki to doskonała okazja, by sprawdzić stan swojego zdrowia. Każdy z uczestników będzie mógł  wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Prowadzone będą m.in. przesiewowe badania w kierunku osteoporozy, zapalenia wątroby typu C czy badania słuchu. Oprócz tego w Radomiu będzie mammobus.

 

 

– Udział w naszych piknikach rodzinnych to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Można miło spędzić czas z najbliższymi na świeżym powietrzu, a przy okazji zbadać się i porozmawiać ze specjalistami o naszym stanie zdrowia. Warto skorzystać z takiej okazji, bo zdrowie jest najważniejsze ­

mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.  

 

Podczas pikników prowadzone będą akcje profilaktyczne. Mieszkańcy Mazowsza poznają sposoby aktywnego spędzania czasu, porozmawiają z dietetykami oraz spróbują zdrowej żywności od lokalnych producentów. Ponadto uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali zajmujących się m.in. zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniami w tym uzależnieniami od alkoholu. To bardzo ważne, bo jak pokazują statystyki ponad 80 proc. dorosłych Polaków sięga po alkohol. Dodatkowo, u ponad 3 mln osób w wieku 18-64 lata rozpoznaje się zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania wynikające z jego spożywania. Z kolei według Światowej Organizacji Zdrowia alkohol zajmuje trzecie miejsce wśród czynników ryzyka dla zdrowia, a ponad 200 rodzajów chorób ma związek z jego spożywaniem. Wśród nich są: zaburzenia psychiczne, nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia immunologiczne czy dysfunkcje układu rozrodczego i szkody prenatalne. Co roku z tego powodu umiera ok. 10 tys. Polaków.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 102 kB, Liczba pobrań: 7, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 22

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.