Zaproszenia

Zaproszenie - Zamek w Liwie otwarty na nowo!

2019.05.09 14:20 , aktualizacja: 2019.05.10 08:56

Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie przeszedł gruntowną przebudowę i modernizację, a na jego terenie powstał Park Kulturowo-Historyczny. Inwestycja kosztowała blisko 4,8 mln zł, a środki w całości pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. W najbliższą sobotę odrestaurowane obiekty zostaną udostępnione turystom. W uroczystym otwarciu parku weźmie udział marszałek Adam Struzik.

więcej o: Zamek w Liwie otwarty na nowo!

Zaproszenie - 5,2 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Jabłonna Lacka i Ceranów

2019.05.09 13:30

Już niebawem kolejne gminy powiatu sokołowskiego będą wykorzystywały energię ze źródeł odnawialnych. Na terenie gmin Jabłonna Lacka i Ceranów zamontowane zostaną 502 instalacje OZE, z czego 497 to instalacje na budynkach prywatnych, a 5 na budynkach użyteczności publicznej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: 5,2 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Jabłonna Lacka i Ceranów

Zaproszenie - Najlepsze smaki Mazowsza wybrane!

2019.05.08 11:15 , aktualizacja: 2019.05.08 11:48

Chleb ziołowy, pasztet z dziczyzny, szczupak faszerowany z Połoni czy porzeczkówka Magdy – to tylko niektóre produkty, które znalazły się w gronie najlepszych w konkursie o Laur Marszałka. To niewątpliwie gratka dla miłośników smacznego i zdrowego jedzenia, a także doskonała okazja, aby poznać tradycyjną kuchnię Mazowsza. Już jutro gala podczas której wręczone zostaną nagrody. W uroczystości weźmie udział marszałek województwa Adam Struzik.

więcej o: Najlepsze smaki Mazowsza wybrane!

Informacja prasowa - Otwarcie Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie

2019.05.08 10:00 , aktualizacja: 2019.05.08 10:12

Już w najbliższy czwartek odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie. Ten nowoczesny obiekt szkoleniowy powstał ze środków własnych WORD w Warszawie. W uroczystym otwarciu udział weźmie marszałek województwa, przewodniczący Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Adam Struzik.

więcej o: Otwarcie Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie

Zaproszenie - Informacja przestrzenna i nowe technologie w służbie mieszkańca i przedsiębiorcy. Seminarium eksperckie w Warszawie

2019.05.07 13:05 , aktualizacja: 2019.05.08 15:51

Nowe wyzwania dla regionów europejskich w tworzeniu infrastruktury informacji przestrzennej oraz budowy społeczeństwa informacyjnego, cyberbezpieczeństwo, a także efektywne wdrażanie e-usług w administracji to tylko niektóre z tematów rozpoczynającego się jutro dwudniowego seminarium eksperckiego.

więcej o: Informacja przestrzenna i nowe technologie w służbie mieszkańca i przedsiębiorcy. Seminarium eksperckie w Warszawie

Zaproszenie - Ponad 38 mln zł na drogi lokalne

2019.05.06 09:20

Budowa ul. Dereniowej w Jabłonnie wraz z towarzyszącą infrastrukturą, budowa i przebudowa dróg lokalnych na terenie gminy Ostrów Mazowiecka, przebudowa drogi gminnej Strachówka-Zofinin, przebudowa ul. H. Lewandowicza w gminie Garbatka Letnisko, budowa drogi wewnętrznej stanowiącej obwodnicę dla miejscowości Olszewice w gminie Kałuszyn – to tylko niektóre inwestycje drogowe, które zrealizują mazowieckie gminy, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To w sumie ponad 38 mln zł.

więcej o: Ponad 38 mln zł na drogi lokalne

Zaproszenie - Rusza Przebudowa Państwowego Muzeum Archeologicznego

2019.04.30 11:50

Aż 26,6 mln zł będzie kosztować modernizacja skrzydeł północnego i wschodniego Arsenału Warszawskiego. Inwestycja w całości jest finansowana z budżetu Mazowsza.

więcej o: Rusza Przebudowa Państwowego Muzeum Archeologicznego

Zaproszenie - Zakończenie Renowacji Krypt Grobowych w Opinogórze

2019.04.30 11:20

Już w najbliższy czwartek w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbędzie się uroczyste zakończenie renowacji krypt grobowych w Kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Opinogórze. Inwestycja była możliwa dzięki przyznanej przez samorząd województwa mazowieckiego dotacji unijnej w wysokości 1 mln zł. W uroczystości weźmie udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

więcej o: Zakończenie Renowacji Krypt Grobowych w Opinogórze

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.