Zaproszenia

Zaproszenie - Ostrołęcki Meditrans z nową siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej

2019.04.30 11:10

Nowa stacja wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej już działa. Jej budowa była możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 1,7 mln zł. W najbliższy poniedziałek – 6 maja br. – odbędzie się uroczyste otwarcie tej bardzo potrzebnej mieszkańcom powiatu ostrowskiego inwestycji.

więcej o: Ostrołęcki Meditrans z nową siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej

Zaproszenie - Samorząd Mazowsza przekazał 2,5 mln zł na radomskie karetki

2019.04.25 13:45

Radomska stacja pogotowia ratunkowego z każdym rokiem wyjeżdża do coraz większej liczby zgłoszeń. To oczywiście sprawia, że obciążone wyjazdami ambulanse i sprzęt mocno się zużywają. O wsparcie dla radomskiego pogotowia wnioskował do samorządu województwa prezydent Radomia. Decyzją zarządu, a następnie radnych Mazowsza przekazano na ten cel 2,5 mln zł z budżetu województwa.

więcej o: Samorząd Mazowsza przekazał 2,5 mln zł na radomskie karetki

Zaproszenie - Ponad 7,2 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Góra Kalwaria, Raciąż i Baboszewo

2019.04.19 12:50 , aktualizacja: 2019.04.19 13:15

Gminy Góra Kalwaria, Raciąż i Baboszewo inwestują w odnawialne źródła energii. Już niebawem, dzięki wsparciu unijnemu na ich terenie zainstalowane zostaną urządzenia wykorzystujące energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 7,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. W najbliższy wtorek umowę w tej sprawie podpiszą członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz gminy Góra Kalwaria Arkadiusz Strzyżewski.

więcej o: Ponad 7,2 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Góra Kalwaria, Raciąż i Baboszewo

Zaproszenie - Ponad 5,6 mln zł wsparcia unijnego na odnawialne źródła energii w gminie Sokołów Podlaski

2019.04.18 12:45

Gmina Sokołów Podlaski inwestuje w OZE. Już niebawem na terenie gminy pojawi się 539 tego typu instalacji, w tym 468 kolektorów słonecznych, 49 instalacji fotowoltaicznych oraz 22 instalacje pomp ciepła. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 5,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur.

więcej o: Ponad 5,6 mln zł wsparcia unijnego na odnawialne źródła energii w gminie Sokołów Podlaski

Zaproszenie - II edycja konkursu „Samorządowy Lider Cyfryzacji” – rozstrzygnięta!

2019.04.12 14:40

Samorząd województwa mazowieckiego od lat działa na rzecz zapewnienia mieszkańcom regionu dostępu do wiedzy i cyfrowych usług. Szczególny nacisk nakładany jest na transfer wiedzy oraz podnoszenie umiejętności informatycznych i informacyjnych wśród mieszkańców, przedsiębiorców i urzędników, a także na przekazywanie informacji o możliwościach faktycznego wykorzystywania usług i rozwiązań cyfrowych. Ważną rolę w tych działaniach zajmują samorządy lokalne. I to właśnie do nich skierowany był konkurs „Samorządowy Lider Cyfryzacji”, w ramach którego wyłaniane są te jednostki, których dokonania w sferze cyfryzacji wyróżniają się na tle innych.

więcej o: II edycja konkursu „Samorządowy Lider Cyfryzacji” – rozstrzygnięta!

Zaproszenie - Oddział wewnętrzny pruszkowskiego szpitala zmodernizowany

2019.04.05 12:50

Oddział wewnętrzny Szpitala Kolejowego w Pruszkowie przeszedł kompleksową modernizację. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 3,5 mln zł. W uroczystym otwarciu oddziału weźmie udział marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

więcej o: Oddział wewnętrzny pruszkowskiego szpitala zmodernizowany

Zaproszenie - Forum dla Mazowsza - Mazowsze w Europie po 2020

2019.03.28 11:55 , aktualizacja: 2019.03.28 17:54

Serdecznie zapraszamy na „FORUM DLA MAZOWSZA – MAZOWSZE W EUROPIE PO 2020 R.”

więcej o: Forum dla Mazowsza - Mazowsze w Europie po 2020

Zaproszenie - 12 nowych pociągów dla Kolei Mazowieckich

2019.03.27 12:30

Już niebawem 12 nowoczesnych pociągów typu FLIRT wyjedzie na mazowieckie tory. To efekt umowy wykonawczej, jaką w najbliższy czwartek podpiszą Koleje Mazowieckie oraz Stadler Sp. z o.o. Wartość zamówienia to blisko 405 mln zł brutto. Pociągi będą kursować na trasie Sochaczew-Warszawa-Celestynów.

więcej o: 12 nowych pociągów dla Kolei Mazowieckich

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.