Zaproszenia

Zaproszenie - Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej budynków SGGW w Warszawie

2019.03.18 13:50

Już niebawem do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie trafi wsparcie unijne na wykonanie termomodernizacji w ośmiu budynkach wchodzących w skład infrastruktury SGGW. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 3,1 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej budynków SGGW w Warszawie

Zaproszenie - Ponad 8 mln zł na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne

2019.03.15 08:30

Modernizacja sali widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, przebudowa gminnego ośrodka kultury i sportu w Grudusku czy budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Ossa Kolonia – to tylko wybrane inwestycje, które wykonają mazowieckie gminy, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To w sumie ponad 8 mln zł.

więcej o: Ponad 8 mln zł na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne

Zaproszenie - Szpital w Ostrołęce nawiąże współpracę z Lwowskim Obwodowym Dzicięcym Szpitalem Klinicznym

2019.03.12 14:55 , aktualizacja: 2019.03.12 15:06

Jutro w ostrołęckim szpitalu odbędzie się konferencja otwierająca wspólny projekt ostrołęckiego szpitala i Lwowskiego Obwodowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Przedstawione zostaną jego główne założenia. Projekt realizowany jest w Partnerstwie Polsko–Ukraińskim, z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina i współfinansowany ze środków UE i samorządu województwa mazowieckiego. W spotkaniu udział wezmą marszałek Adam Struzik, członkowie zarządu Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, przedstawiciele obwodu lwowskiego oraz dyrektorzy szpitali i lekarze.

więcej o: Szpital w Ostrołęce nawiąże współpracę z Lwowskim Obwodowym Dzicięcym Szpitalem Klinicznym

Zaproszenie - Wsparcie z UE na OZE i drogi w powiecie przasnyskim

2019.03.11 15:25

17,8 mln zł – tyle w sumie przeznaczy samorząd województwa mazowieckiego na przebudowę dwóch dróg wojewódzkich na terenie powiatu przasnyskiego. Inwestycje będą realizowane przy udziale środków unijnych. Jutro marszałek Adam Struzik i władze powiatu podpiszą umowę na przekazanie powiatowi środków na sfinansowanie wkładu własnego. Ponadto, już niebawem do gminy Przasnysz trafi wsparcie unijne na wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma blisko 5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i władze gminy Przasnysz.

więcej o: Wsparcie z UE na OZE i drogi w powiecie przasnyskim

Zaproszenie - Międzyleski Szpital Specjalistyczny z nowoczesnym sor-em

2019.03.06 12:35 , aktualizacja: 2019.03.06 12:43

Dobiegła końca przebudowa i modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Oddział zyskał nie tylko nową przestrzeń, ale i nowy sprzęt ratujący życie i zdrowie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 12 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego.

więcej o: Międzyleski Szpital Specjalistyczny z nowoczesnym sor-em

Zaproszenie - Mazowsze inspiracją do nauki o regionie

2019.03.05 10:30 , aktualizacja: 2019.03.05 11:11

Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższą środę w Płocku odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

więcej o: Mazowsze inspiracją do nauki o regionie

Zaproszenie - Ponad 5,3 mln zł na kształtowanie przestrzeni publicznej

2019.03.04 12:00

Utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej w Wiązownie, przebudowa boiska przy szkole podstawowej w Guzowie czy zagospodarowanie terenu kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego w Nieporęcie – to tylko wybrane inwestycje, które wykonają mazowieckie gminy, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To w sumie ponad 5,3 mln zł.

więcej o: Ponad 5,3 mln zł na kształtowanie przestrzeni publicznej

Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

2019.03.01 12:15 , aktualizacja: 2019.03.01 12:29

Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy poniedziałek w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

więcej o: Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.