Zaproszenia

Zaproszenie - Ponad 8,6 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Rzeczników, Ciepielów i Solec nad Wisłą

2019.02.28 14:35 , aktualizacja: 2019.02.28 14:50

Już niebawem w gminach Rzeczniów, Ciepielów i Solec nad Wisłą wykonanych zostanie łącznie 506 instalacji OZE, w tym 248 jednostek wytwarzania energii cieplnej i 258 jednostek wytwarzania energii elektrycznej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 8,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Ponad 8,6 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Rzeczników, Ciepielów i Solec nad Wisłą

Zaproszenie - Mazowiecki Instytut Kultury. Już Otwarte!

2019.02.27 11:20 , aktualizacja: 2019.02.27 11:34

Po blisko półtorarocznej przebudowie i modernizacji Mazowiecki Instytut Kultury wraca do swojej siedziby przy ul. Elektoralnej 12. Nowe przestrzenie pozwolą m.in. rozszerzyć ofertę programową MIK- u. Koszt inwestycji to ponad 7,2 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego oraz UE.

więcej o: Mazowiecki Instytut Kultury. Już Otwarte!

Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

2019.02.27 10:55 , aktualizacja: 2019.02.27 11:21

Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy czwartek w Radomiu odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

więcej o: Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

2019.02.25 14:20 , aktualizacja: 2019.02.27 11:17

Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy wtorek w Ostrołęce odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

więcej o: Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

Zaproszenie - 1 mln zł dla Stacji Muzeum na renowację i konserwację taboru kolejowego

2019.02.25 13:40 , aktualizacja: 2019.02.25 13:57

Gratka dla miłośników kolei. Ostatni zabytkowy egzemplarz Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego EW51–26 z 1936 r. został uratowany. Dzięki 1 mln zł z budżetu Mazowsza przeprowadzono niezbędne prace konserwatorsko-restauratorskie tego zabytkowego pociągu. Prezentacja już jutro podczas spotkania, w którym weźmie udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

więcej o: 1 mln zł dla Stacji Muzeum na renowację i konserwację taboru kolejowego

Zaproszenie - Gminy Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Grodzisk Mazowiecki oraz Skaryszew stawiają na niskoemisyjność

2019.02.25 11:55

Kolejne mazowieckie gminy otrzymają wsparcie unijne na rozwój gospodarki niskoemisyjnej. Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km ścieżek rowerowych na terenie gmin Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice. Grodzisk Mazowiecki natomiast zainwestuje ponad 2,3 mln zł z funduszy unijnych w termomodernizację trzech budynków: grodziskiego urzędu miasta, OSP w Izdebnie Kościelnym i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim. Z kolei do gminy Skaryszew trafi ponad 1,8 mln zł na wykonanie łącznie 155 instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają w sumie ponad 18,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.

więcej o: Gminy Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Grodzisk Mazowiecki oraz Skaryszew stawiają na niskoemisyjność

Zaproszenie - II Kongres Czystego Powietrza w Warszawie

2019.02.25 10:15 , aktualizacja: 2019.02.25 11:14

Już 27 lutego br. Warszawa zamieni się w wielką platformę wymiany opinii, doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze ochrony powietrza. W II Kongresie Czystego Powietrza weźmie udział blisko 500 uczestników – przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców, przedsiębiorców i mediów. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. program „Czyste Powietrze”, możliwości finansowania wymiany urządzeń grzewczych i termomodernizacji czy sektor transportowy i rola elektromobilności. Po raz pierwszy zostanie poruszone zagadnienie zanieczyszczenia hałasem i jego wpływu na życie człowieka.

więcej o: II Kongres Czystego Powietrza w Warszawie

Zaproszenie - Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

2019.02.22 11:20 , aktualizacja: 2019.02.25 14:13

Muzyczne inspiracje Mazowszem, zaproszenie do szkolnego domu zagadek czy mazowieckie perełki na filmowo to tylko wybrane z tematów lekcji, które proponują uczniom mazowieccy nauczyciele. W najbliższy poniedziałek w Ciechanowie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów rozmawiać będą o tym, jak w sposób ciekawy przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja publikacji, która jest podsumowaniem II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Nauczyciele znajdą w niej opracowania i scenariusze, które pomogą im uczyć o regionie i jego historii.

więcej o: Mazowsze inspiruje do nauki o regionie

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.