Zaproszenia

Zaproszenie - Milionowy odblask w Warszawie!

2018.10.10 15:05

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd Mazowsza wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Mazowsza. Jutro w akcji weźmie udział 345 uczniów z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 132 w Warszawie. Do jednego z nich trafi milionowy odblask oraz specjalne nagrody.

więcej o: Milionowy odblask w Warszawie!

Zaproszenie - Marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk z wizytą w Ciechanowie

2018.10.10 10:10

11 października br. marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk wezmą udział w licznych wydarzeniach odbywających się na terenie Ciechanowa. W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie zostanie otwarty kącik BRD. Placówka otrzyma także certyfikat akredytacyjny. W Zespole Szkół Nr 2 im. A. Mickiewicza odbędzie się wręczenie dyplomów dla najlepszych stypendystów, a w Ciechanowskim WORD-zie zostaną podpisane umowy na dofinansowanie sprzętu dla jednostek OSP. Z kolei w Dziarnie marszałek Adam Struzik weźmie udział w spotkaniu z dziećmi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

więcej o: Marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk z wizytą w Ciechanowie

Zaproszenie - Ponad 262 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla OSP z subregionu radomskiego

2018.10.10 09:30

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu radomskiego zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów w tej sprawie zostaną już jutro podpisane przez członka zarządu województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego oraz przedstawicieli lokalnych samorządów.

więcej o: Ponad 262 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla OSP z subregionu radomskiego

Zaproszenie - Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka

2018.10.09 09:25

476 uczniów szkół ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka. Blisko 400 z nich to młodzież ucząca się w szkołach w Warszawie i powiatach okołowarszawskich. Każdy zdobył stypendium w wysokości ok. 5 tys. zł.

więcej o: Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka

Zaproszenie - 1,7 mln zł z UE na rozwój e-usług bibliotecznych na Mazowszu

2018.10.05 13:35 , aktualizacja: 2018.10.05 13:40

Już niebawem w 13 bibliotekach z powiatów grodziskiego, pruszkowskiego, piaseczyńskiego, żyrardowskiego, sierpeckiego, warszawskiego zachodniego oraz Miasta Płock zostaną wdrożone e-sługi. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego na ten projekt Grodzisk Mazowiecki otrzyma ponad 1,7 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisze marszałek Adam Struzik i dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki Dorota Olejnik.

więcej o: 1,7 mln zł z UE na rozwój e-usług bibliotecznych na Mazowszu

Zaproszenie - Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego

2018.10.05 12:25

476 uczniów szkół ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka. 83 z nich to młodzież ucząca się w szkołach z subregionu ostrołęckiego. Każdy zdobył stypendium w wysokości ok. 5 tys. zł.

więcej o: Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego

Zaproszenie - Ponad 11,6 mln zł na ochronę zdrowia w Otwocku

2018.10.05 11:55

Już niebawem dzięki funduszom unijnym szpital powiatowy w Otwocku zyska aparaturę i sprzęt medyczny do poradni specjalistycznych. Wsparcie na doposażenie trafi także do dwóch otwockich przychodni rejonowych – przy ul. Armii Krajowej 3 i Mickiewicza 8 oraz do Przychodni Medycyny Rodzinnej Centrum Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Otwocku. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego trzy projekty Powiatowego Centrum Zdrowia dotyczące „Infrastruktury ochrony zdrowia” otrzymają łącznie ponad 11,6 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020 i budżetu państwa.

więcej o: Ponad 11,6 mln zł na ochronę zdrowia w Otwocku

Zaproszenie - Ponad 103 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla OSP z subregionu ostrołęckiego

2018.10.05 10:40 , aktualizacja: 2018.10.05 10:46

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu ostrołęckiego zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów w tej sprawie zostaną już jutro podpisane przez wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbietę Lanc oraz przedstawicieli lokalnych samorządów.

więcej o: Ponad 103 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla OSP z subregionu ostrołęckiego

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.