Zaproszenia

Zaproszenie - Fundusze unijne na rozwój zaplecza badawczego w Centrum Nauki Kopernik

2018.10.30 12:30

Centrum Nauki Kopernik otrzyma wsparcie unijne na utworzenie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK) oraz na zakup wyposażenia badawczo-rozwojowego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 16,7 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusz Frankowski i dyrektor naczelny Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.

więcej o: Fundusze unijne na rozwój zaplecza badawczego w Centrum Nauki Kopernik

Zaproszenie - Ponad 13,5 mln zł dla płockich inwestycji oraz 3,5 mln zł dla szpitala w Przasnyszu

2018.10.25 14:35

Modernizacja energetyczna płockich obiektów użyteczności publicznej, zakup specjalistycznej aparatury i sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, a także termomodernizacja kompleksu budynków szpitala w Przasnyszu to projekty, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają łącznie ponad 17 mln zł wsparcia z UE. Unijne dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Ponad 13,5 mln zł dla płockich inwestycji oraz 3,5 mln zł dla szpitala w Przasnyszu

Zaproszenie - Uczniowie ze szkół w gminie Stara Kornica otrzymają edukacyjne wsparcie

2018.10.18 12:45

Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów z trzech szkół podstawowych w gminie Stara Kornica, indywidualne podejście do pracy z uczniem, dodatkowe zajęcia lekcyjne, doposażenie sal lekcyjnych, a także wsparcie nauczycieli w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych to cele projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma ponad 927 tys. zł. Unijne dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Uczniowie ze szkół w gminie Stara Kornica otrzymają edukacyjne wsparcie

Zaproszenie - I Mazowiecki Kongres Aktywizacji Sołectw

2018.10.18 10:00 , aktualizacja: 2018.10.19 10:55

Już dziś w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach odbędzie się I Mazowiecki Kongres Aktywizacji Sołectw. Program przewiduje także podsumowanie „MIAS MAZOWSZE 2018” oraz wręczenie nagród w konkursach „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018”, a także „Najaktywniejsza Liderka Wiejska w Województwie Mazowieckim”. W spotkaniu weźmie udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

więcej o: I Mazowiecki Kongres Aktywizacji Sołectw

Zaproszenie - Kolejne środki unijne dla radomia i subregionu radomskiego

2018.10.17 15:35

Termomodernizacja dwóch budynków należących do szpitala powiatowego w Kozienicach oraz remont kamienic znajdujących się na ternie Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu to projekty, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają łącznie ponad 6,4 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

więcej o: Kolejne środki unijne dla radomia i subregionu radomskiego

Zaproszenie - Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka z subregionu siedleckiego

2018.10.17 12:50

476 uczniów szkół ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka. Blisko100 z nich to młodzież ucząca się w szkołach w subregionie siedleckim. Każdy zdobył stypendium w wysokości ok. 5 tys. zł.

więcej o: Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka z subregionu siedleckiego

Zaproszenie - Rusza Siedleckie Centrum Onkologii

2018.10.17 12:50

Siedleckie Centrum Onkologii rozpoczyna swoją działalność. Przyjazne wnętrza, wysoko wyspecjalizowana kadra oraz najnowszej generacji sprzęt medyczny zapewnią mieszkańcom Mazowsza szybką diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych na bardzo wysokim poziomie. To jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja o wartości blisko 118 mln zł powstała dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego oraz środkom z UE.

więcej o: Rusza Siedleckie Centrum Onkologii

Zaproszenie - Środki unijne na poprawę efektywności energetycznej budynków szpitala w Sierpcu

2018.10.17 12:15

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu sierpeckiego i okolic. Już niebawem szpital powiatowy w Sierpcu przejdzie kompleksową termomodernizację. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzyma ponad 2,8 mln zł wsparcia unijnego w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i dyrektor SPZZOZ w Sierpcu Rafał Wiśniewski.

więcej o: Środki unijne na poprawę efektywności energetycznej budynków szpitala w Sierpcu

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.