Kalendarz

Wernisaż wystawy Joanny Sarapaty „La femme mon amour”

2016.07.01 10:20
Autor: Beata Kamińska, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
Joanna Sarapata Portret w kapieli - 2015 płótno 80x60 Joanna Sarapata Portret w...

7 lipca, godz. 17.00 w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku przy ul. Kwiatka 7
www.muzeumplock.art.pl

 

Zapraszamy do Muzeum Mazowieckiego w Płocku na otwarcie wystawy prac Joanny Sarapaty "La femme mon amour" z udziałem malarki. Podczas wernisażu z projektem "Cinema meets Jazz!" wystąpi Witold Janiak Trio.

Joanna Sarapata – absolwentka paryskiej L'ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts. Do archiwum szkoły przyjęto 11 jej obrazów. W dorobku artystki znajdują się realizacje z zakresu malarstwa, grafiki, sztuki plakatu i scenografii. Swoje prace wystawia od 1987 r., między innymi we Francji, gdzie przez blisko 20 lat mieszkała i tworzyła, w Hiszpanii, w której była przez 6 następnych lat, a także w Monako, Niemczech, USA i Szwajcarii. Od 1998 r. dzieła Joanny Sarapaty można oglądać również w Polsce. Oprócz malarstwa zajmuje się scenografią i plakatem. W 1996 r. zdobyła główną nagrodę w konkursie na plakat, organizowanym przez Operę Paryską. Głównym tematem jej malarstwa jest akt kobiecy. Od maja 2015 r. obrazy artystki są prezentowane w Polsce wyłącznie w Galerii Quadrilion w Warszawie. Joanna Sarapata współpracuje z hiszpańskim architektem Ricardo Bofillem, który umieści jej prace w galerii aktów kobiecych, która powstanie w prestiżowej moskiewskiej rezydencji. Jej obrazy zawisną wśród najwybitniejszych światowych artystów.

Wśród miłośników jej prac znajduje się wiele znanych osób, między innymi Jose Carreras, Placido Domingo, Elton John, Patricia Picasso, John Rajd, Scott Bromley (architekt Studio 54), Rami Grumach, Rosemarie di Sapio z The Times Magazine, Rossy de Palma, Małgorzata Bela, Gene Gutowski i Jolanta Kwaśniewska.

Liczba wyświetleń: 390

powrót