Kalendarz

Program wiosenny w sierpeckim skansenie także dla osób indywidualnych

2017.03.27 10:15 , aktualizacja: 2017.03.27 13:28

Autor: Agnieszka Jezierska – Chalicka, MWM w Sierpcu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Malowanie jajek woskiem fot. arch. MWM w Sierpcu
  • Dzieci wykonują wielkanocne palmy fot. arch. MWM w Sierpcu
  • Technika nakładania wosku fot. arch. MWM w Sierpcu

Wiosenne przebudzenie widać już w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – w miejscu, gdzie prym wiedzie przyroda. O tym jak barwny i bogaty w obrzędy jest czas Świąt Wielkanocnych można przekonać się korzystając z interesującej i urozmaiconej oferty przygotowanej przez placówkę.

 

Program dla osób indywidulanych jest realizowany w każdą sobotę i niedzielę do 30 kwietnia br. (z wyjątkiem 9, 15 i 16 kwietnia). Wśród atrakcji są m.in.:

  • prezentacja multimedialna przybliżająca obrzędowość wielkanocną (projekcja godz. 11.30; cena: 3 zł/osoba),  
  • warsztaty wielkanocne – uczestnicy własnoręcznie wykonają palmę i pisankę lub kartę wielkanocną (godz. 12.00; cena: 6 zł/osoba),
  • zwiedzanie terenu ekspozycji z przewodnikiem lub samodzielnie (godz. 13.00; cena: bilet wstępu – 8 zł/ulgowy lub 13 zł/normalny + ewentualny koszt usługi przewodnika – 5zł/osoba).
  • przejażdżka bryczką lub wozem, podczas której można podziwiać panoramę skansenu (godz. 15.00; atrakcja realizowana jest dla min. 4 osób; cena: 7 lub 6 zł/osoba).
  • wystawa okolicznościowa „Wielkanoc na Mazowszu” prezentująca, w zabytkowych obiektach muzeum, barwny i bogaty w obrzędy czas Świąt Wielkanocnych.

Do skorzystania z oferty sierpecki skansen zaprasza osoby powyżej 6 roku życia. Dzieci do lat 12 mogą korzystać z atrakcji pod opieką osoby pełnoletniej. Opiekun ponosi opłatę za bilet wstępu do muzeum, usługę przewodnika oraz przejażdżki konne (nie ponosi opłaty za udział w warsztatach, jeśli występuje jako pomocnik dziecka). Nie ma też konieczności wcześniejszej rezerwacji, wystarczy przybyć o wyznaczonej godzinie i dokonać opłaty za konkretne atrakcje, by korzystać z wiosennej oferty skansenu.

 

Szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie www.mwmskansen.pl .

Liczba wyświetleń: 65

powrót