Kalendarz

Ona i Ona/She&She

2020.10.28 13:00 , aktualizacja: 2020.11.19 08:16
Autor: Mazowiecki Instytut Kultury, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Obraz, artystyczna wizja. Julie Oaks It’s the Mask,...

wystawa, 16 listopada – 23 grudnia, otwarcie 13 listopada, w Galerii Test, Warszawa

www.galeriatest.pl

 

Wystawa Jolanty Rudzkiej-Habisiak i Julie Oakes prezentuje dwie różne postawy artystyczne wyrosłe na gruncie polskiej i amerykańskiej sztuki kobiet.

Prace Jolanty Rudzkiej-Habisiak cechuje ogromna rozpoznawalność. Artystka z łatwością porusza się w każdym z niosących odmienne wyzwania obszarów. Rozbudowane instalacje, realizacje przestrzenne, imponujące kompozycje „naściennne”, kameralne księgi i grafiki łączy ten sam stosunek do materii: nieustannie poznawczy, nieustannie eksperymentatorski. Obszar artystycznych odniesień Julie Oakes obejmuje takie zagadnienia jak m.in. ochrona środowiska, czy prawa kobiet. W swoich pracach wykorzystuje malarstwo, ceramikę, szkło, instalację i wideo. Ukończyła studia magisterskie w dziedzinie sztuk wizualnych na Uniwersytecie Nowojorskim, zdobyła także tytuł magistra nauk społecznych i politycznych w New School for Social Research w Nowym Jorku. Bez względu na temat, Julie Oakes charakteryzuje wizjonerskie podejście i wielka  wrażliwość w narracji. Twórczość obu artystek łączą multi-dyscyplinarność, aspekty malarskie, konstrukcyjne, wrażliwość na kolor, sensualność w podejściu do materii oraz swoisty „biologizm” i „organiczność” w logicznych i wyważonych kompozycjach, pełnych witalności i poczucia harmonii. Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu.

Uwaga! W związku z pandemią koronawirusa mogą nastąpić zmiany dotyczące organizacji wydarzeń. Prosimy o śledzenie stron internetowych organizatorów imprez.

 

Liczba wyświetleń: 38

powrót