Kalendarz

Elektrownia online dla dzieci

2021.01.11 08:55 , aktualizacja: 2021.01.14 13:41
Autor: Kinga Maszczyńska (MCSW „Elektrownia, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Budynek z cegły. Widok od strony parkingu, na którym stoją w rzędzie samochody MCSW "Elektrownia" (Fot....

zajęcia na ferie 4 stycznia – 17 stycznia MCSW „Elektrownia” w Radomiu

www.mcswelektrownia.pl

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na spotkania ze sztuką współczesną podczas wirtualnych warsztatów artystycznych przygotowanych przez Gosię Jagielską, pracownika działu edukacji elektrowni. Zajęcia dostępne na stronie, zakładka edukacja/filmy edukacyjne oraz na profilu YouTube.

Pomysł warsztatów jest odpowiedzią na warunki pandemii, która zatrzymała nas w domach, ograniczając możliwość organizacji zajęć edukacyjnych w naszej siedzibie. Bohaterem każdego odcinka jest jeden artysta, którego dzieło znajduje się w zbiorach „Elektrowni”. Na jego przykładzie proponowane są działania twórcze, które można przeprowadzić wykorzystując ogólnodostępne materiały. Zajęcia zostały przygotowane w formie filmu, dzięki czemu można wziąć w nich udział w dowolnym miejscu i czasie (bezpłatne).

Zajęcia artystyczne domowe z Gosią:

Odcinek 1 – Maria Jarema

Odcinek 2 – Ingo Glass

Odcinek 3 – Jerzy Nowosielski

Odcinek 4 – Edward Dwurnik

Odcinek 5 – Wojciech Fangor

Na stronie internetowej, zakładka edukacja/materiały do pobrania znajdują się również ćwiczenia edukacyjne/kolorowanki (bezpłatne). Można również zamówić Ćwiczownik małego artysty. Zamówienia . Wydawnictwo edukacyjne dla dzieci zawierające zestaw ćwiczeń i zabaw nawiązujących do sztuki współczesnej z kolekcji Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia i Muzeum Jacka Malczewskiego. Ćwiczownik małego artysty to propozycja pełna pomysłów, ćwiczeń i informacji, które zachęcą młodych odbiorców do świata sztuki. Wydawnictwo skierowane dla dzieci w wieku 5 – 12 lat.

Liczba wyświetleń: 29

powrót