Komunikaty

„Drugie życie śmieci – czyli zróbmy coś pożytecznego z niczego” - V edycja konkursu ekologicznego dla przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego

2013.08.29 13:05 , aktualizacja: 2013.08.29 13:08

Autor: Marcin Sokołowski, (PŚ), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Konkursy ekologiczne wpisały się już na stałe do kalendarza imprez edukacyjnych Samorządu Województwa Mazowieckiego. Celem tegorocznej edycji konkursu jest przybliżenie zagadnienia upcyklingu, w wyniku którego powstają przedmioty  o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Takie działanie pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Zapoznanie dzieci z dziedziną upcyklingu będącego niecodzienną formą pozyskiwania nowych rzeczy, przyczyni się do aktywnej edukacji najmłodszych w zakresie zrozumienia procesu powstawania rzeczy codziennego użytku, wykorzystanych w tym celu materiałów - a co z tego wynika problematyki zbyt dużej ilości odpadów produkowanych przez każdego z nas. Forma konkursu pozwala na wykazanie się kreatywnością w projektowaniu prac i daje możliwość na ukazanie wielu walorów nowego przedmiotu. 

               

Dla laureatów Konkursu zostaną przyznane nagrody zgodnie z Regulaminem. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w grudniu 2013 podczas uroczystej gali podsumowującej Konkurs. Mamy nadzieję, że Konkurs będzie stanowił inspirację dla dzieci jak również ich opiekunów.

 

Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie przedszkola  z terenu województwa mazowieckiego. Zainteresowane placówki prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz przygotowanie prac  zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi. Zgłoszenia do Konkursu należy doręczyć osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Ks. I. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa do dnia 18 października 2013r. W przypadku prac przesyłanych drogą pocztową decyduje data stempla pocztowego.

 

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej
i Ochrony Przyrody, pod numerami telefonów:

(022) 59-79-466 Jarosław Warzywoda;

(022) 59-79-498 Olga Lipska.

            

Konkurs dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 88 kB, Liczba pobrań: 1087, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 39 kB, Liczba pobrań: 602, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 58 kB, Liczba pobrań: 605, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 1664 kB, Liczba pobrań: 1253

Liczba wyświetleń: 1598

powrót