Komunikaty

Zapraszamy na XVI Dożynki Województwa Mazowieckiego

2014.08.19 15:45 , aktualizacja: 2014.09.08 13:08

Autor: opr. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Tegoroczne święto plonów, obchodzone wspólnie przez województwo mazowieckie, diecezję płocką, powiat płocki i gminę Staroźreby, odbędzie się 7 września br. w Staroźrebach na płycie stadionu LKS ŚWIT Staroźreby (pow. płocki).

 

Dożynki wojewódzkie to jedna z najważniejszych imprez na Mazowszu. Jest to doskonała okazja do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania regionalnych tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. Do tej pory gospodarzami imprezy były już: Wyszków, Białobrzegi, Myszyniec (pow. ostrołęcki), Sierpc, Kozienice, Węgrów, Sochaczew, Płońsk, Wyszogród (pow. płocki), Maków Mazowiecki, Zwoleń, Siedlce oraz Miętne (pow. garwoliński).

 

Prezentacja wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów imprezy. Każdego roku zachwycają bogactwem, różnorodnością i kreatywnością wykonawców.

 

Oprócz tradycyjnych części uroczystości (msza święta dziękczynna, korowód z wieńcami, dzielenie się chlebem) dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. liczne pokazy, konkursy, wystawy płodów rolnych i kiermasze sztuki ludowej. Zainteresowani będą mogli odwiedzić także punkt informacyjny PROW, poznać mazowieckie firmy rolne. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych z tradycyjnymi produktami regionalnymi.

 

Obchody dożynek uatrakcyjni oprawa muzyczna i artystyczna.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 32 kB, Liczba pobrań: 825, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 3690 kB, Liczba pobrań: 2139, Plik graficzny (JPG)

Liczba wyświetleń: 1106

powrót