Komunikaty

Decydujesz, pomagamy – program grantowy

2018.02.23 11:35 , aktualizacja: 2018.02.23 11:50

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Masz pomysł na to, jak poprawić swoje najbliższe otoczenie? Jego realizacja wcale nie musi być trudna, wystarczy wziąć udział w programie.

 

Inicjatywy mogą zgłaszać zarówno lokalne organizacje społeczne, jaki sami mieszkańcy. Organizatorzy czekają na projekty związane z edukacją, promocją zdrowego stylu życia, rewitalizacją przestrzeni miejskich, aktywizacją osób starszych. Mile też będą widziane inicjatywy dotyczące działań na rzecz zwierząt i ochrony środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę. Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego. Zgłoszone do 30 marca br. projekty przejdą następnie weryfikację komisji grantowej, a wybrane inicjatywy zostaną poddane głosowaniu. W tej edycji w każdym z mikroregionów grant zdobędzie nie jedna, a trzy organizacje społeczne!

 

Dlaczego warto?

Do tej pory, do organizacji społecznych w województwie mazowieckim trafiły granty o łącznej puli 260 tys. zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 52 projekty, wpływające na modernizację ich otoczenia. Udział w programie jest szansą na zrobienie czegoś dobrego dla siebie i najbliższego otoczenia. W ciągu trzech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” wsparto 400 projektów, przekazując na ich realizację 2,15 mln zł. Więcej informacji na stronie internetowej programu.

Honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 310

powrót