Komunikaty

Kolejna edycja programu „Niepodległa”

2018.03.13 11:30 , aktualizacja: 2018.03.21 15:52

Autor: Związek Województw RP, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Trwa nowa edycja programu wspierającego organizatorów obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na dofinansowanie organizacji przedsięwzięć można ubiegać się do 23 marca.

 

Program dotacyjny „Niepodległa”, z którego dofinansowanie mogą pozyskać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, ma wspierać tych organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości, którzy planują przygotowanie wydarzeń skali lokalnej i regionalnej.

 

Promowane będą wydarzenia angażujące społeczności lokalne. Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu przewidziano na 6 mln zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł. Od organizatorów wymagane jest zapewnienie 15 proc. udziału własnego. Wnioski o dotacje przyjmowane są do 23 marca. Regulamin i formularz do elektronicznego składania wniosków dostępny jest na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dotacje.

 

Program promuje festiwale, koncerty, spektakle, wystawy czy projekty animacyjno-edukacyjne – szczególnie te oparte na interakcji i współdziałaniu. Dopuszczone jest również przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, tworzenie archiwów historii mówionej i archiwów społecznych czy publikacje poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości. Na dofinansowanie nie mogą liczyć także projekty związane z inwestycjami oraz oficjalne uroczystości organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Rzecznik prasowy Biura Niepodległa: Kamil Wnuk, tel. +48 797 143 508,

 

 

Liczba wyświetleń: 396

powrót