Komunikaty

Ogólnopolska konferencja pt. „Etyka i antykorupcja – wyzwania i rekomendacje dla administracji publicznej”

2018.11.26 08:35 , aktualizacja: 2018.11.28 12:26

Autor: WKZ, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

9 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, który został wyznaczony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się ogólnopolska bezpłatna konferencja pt. „Etyka i antykorupcja – wyzwania i rekomendacje dla administracji publicznej”.

 

Wydarzenie zaplanowane na 10 grudnia 2018 r. ma na celu podjęcie dyskusji nad efektywnością rozwiązań przeciwdziałających korupcji oraz nad nowymi programami etycznymi w administracji publicznej. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dobre praktyki stanowiące potencjalną inspirację do podjęcia podobnych działań przez inne instytucje i organizacje. 

 

W wydarzeniu weźmie udział zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Organizacyjno-Prawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tamara Borkowska, która wygłosi wystąpienie pt. „Praktyczne aspekty wynikające z wdrożenia Kodeksu Etyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego”. Wśród innych potwierdzonych już prelegentów znajdą się specjaliści pracujący na co dzień w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Komendzie Głównej Policji, Ministerstwie Finansów, Urzędzie Zamówień Publicznych, Fundacji im. Stefana Batorego i Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

Organizatorami konferencji są Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Akademia Antykorupcyjna. Więcej informacji nt. wydarzenia znajduje się na stronie: www.konferencja.ppbw.pl.

Liczba wyświetleń: 182

powrót