Komunikaty

FLORIANY 2019 – prestiżowa statuetka Strażackiego Oscara może trafić do Twojej OSP

2019.02.28 09:00 , aktualizacja: 2019.03.12 10:50

Autor: oprac.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Pozostało jeszcze tylko kilka dni na przesłanie projektu, który weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych i Samorządów FLORIANY 2019.

 

Konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika „Strażak”. Skierowany jest do jednostek OSP, samorządów i lokalnych społeczności. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, które wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców.

 

Dwanaście kategorii, w ramach których będą oceniane inicjatywy zgłoszone do III edycji Konkursu FLORIANY to: infrastruktura, bezpieczeństwo, ochrona środowiska i ekologia, estetyka przestrzeni publicznej, edukacja, sport, rekreacja i turystyka, kultura i tradycja, aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna, innowacje oraz integracja cyfrowa, współpraca zagraniczna, najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca oraz kategoria specjalna – „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

W konkursie nagradzane są projekty w dwóch grupach – realizowane przez OSP samodzielnie oraz wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).

 

Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie jest wypełnienie przez OSP lub zespół projektowy formularza zgłoszeniowego zgodnie z warunkami regulaminu zamieszczonego na stronie www.floriany.pl. Kolejnym krokiem jest przesłanie dokumentacji konkursowej w terminie do 15 marca 2019 r. na adres: Miesięcznik „Strażak”, ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem „FLORIANY”.

 

Liczba wyświetleń: 310

powrót