Komunikaty

Konkurs „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej”

2019.03.05 14:45
Autor: Nina Mirgos-Kilanowska, MCPS, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
logo konkursu, graficznie przedstawiona żarówka z trybami w środku logo

Co to jest Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej?

To wyróżnienie dla najlepiej funkcjonujących podmiotów ekonomii społecznej na Mazowszu przyznawane raz w roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do konkursu można zgłaszać wyróżniające się w lokalnym środowisku podmioty ekonomii społecznej oraz osoby i instytucje z otoczenia ekonomii społecznej, w tym jednostki samorządu terytorialnego, wspierające oraz zaangażowane w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej na Mazowszu. Kandydatów do wyróżnień można zgłaszać w każdej z trzech kategorii konkursowych: Rozwój, Reintegracja, Odpowiedzialność. Przysługuje prawo zgłoszenia jednej propozycji w każdej kategorii. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca br.

 

Dla kogo?

Konkurs adresowany jest do wszystkich podmiotów ekonomii społecznej, czyli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, towarzystw wzajemnościowych oraz spółek non profit, zarejestrowanych i działających na terenie województwa mazowieckiego, a także do osób i instytucji z otoczenia ekonomii społecznej.

 

Uroczysta gala już we wrześniu

Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona na uroczystej gali podczas V Mazowieckich Spotkań z Ekonomią Społeczną, które odbędą się we wrześniu br. w Warszawie. Wyróżnienia zostaną uroczyście wręczone laureatom podczas Targów Podmiotów Ekonomii Społecznej organizowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

 

Szczegóły dotyczące konkursu i regulamin

Szczegóły konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

 

Liczba wyświetleń: 181

powrót