Komunikaty

Program in vitro na Mazowszu – ważne informacje

2019.08.27 09:25 , aktualizacja: 2019.11.28 14:03

Autor: Eliza Śniegocka-Walkiewicz (ZD), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w programie dotyczącym leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (leczenie techniką IVF, tzw. „in vitro”) oraz licznymi pytaniami na temat warunków jego realizacji, informujemy, że, zgodnie z decyzją radnych województwa mazowieckiego, ze środków samorządu województwa zostanie sfinansowany program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Mazowsza.

 

Pod tym linkiem jest dostępna informacja o Programie polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego

 

Projekt programu polityki zdrowotnej dotyczącego leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego otrzymał warunkowo pozytywną opinię wydaną przez Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę nr 1050/61/19 w sprawie ogłoszenia i przeprowadzenia konkursu ofert na realizatora "Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego".  Oferty można było składać do 12 sierpnia 2019 r.

W chwili obecnej trwa ocena formalna i merytoryczna złożonych ofert. Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi do 17 września 2019 r. Po rozstrzygnięciu konkursu przez Zarząd Województwa Mazowieckiego z wybranymi realizatorami zostaną podpisane stosowne umowy. Lista realizatorów zostanie opublikowana na stronie www.mazovia.pl w zakładce „Zdrowie i polityka społeczna”. Pary zainteresowane udziałem w programie będą mogły bezpośrednio zgłaszać się do wybranych podmiotów. Po spełnieniu wymogów formalnych par aplikujących do programu, o kwalifikacji będzie decydował lekarz w oparciu o wskazania medyczne.

 

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej: Eliza Śniegocka-Walkiewicz tel. (22) 5979-914 oraz Zofia Nowacka tel. (22) 5979-939.

Artykuły powiązane

Rusza mazowiecki program in vitro. Umowy z wykonawcami podpisane

26-09-2019
Mazowiecki program in vitro właśnie wchodzi w fazę realizacji. Pary borykające się z problemem niepłodności mogą zgłaszać się już do ośrodka Gravida Sp. z o.o. z Płocka.
więcej o: Rusza mazowiecki program in vitro. Umowy z wykonawcami podpisane

Program in vitro z pozytywną opinią

27-06-2019
Projekt programu otrzymał warunkowo pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dzięki temu program zostanie wdrożony jeszcze w tym roku.
więcej o: Program in vitro z pozytywną opinią

Liczba wyświetleń: 18122

powrót