Komunikaty

Upadło biuro podróży Thomas Cook

2019.09.23 09:00 , aktualizacja: 2019.09.23 11:23

Autor: Departament Kultury, Promocji i Turystyki UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

23 września, w godzinach porannych do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wpłynęła informacja o upadłości biura podróży Thomas Cook.

 

Urząd marszałkowski jest w stałym kontakcie z biurem podróży Neckermann Polska (związanym kapitałowo z biurem Thomas Cook). Biuro podróży poinformowało urząd, że jego sytuacja jest stabilna, a wszyscy klienci biura mają opłacone loty. Neckermann Polska ma na bieżąco informować urząd marszałkowski o ewentualnych zmianach sytuacji.

 

Marszałek województwa uruchamia gwarancję ubezpieczeniową w momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności. Do tej pory taka konieczność nie zaszła.

 

Biuro Neckermann Polska posiada gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na kwotę 25 mln zł. Dodatkowym zabezpieczeniem dla turystów jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zgodnie z przepisami ma ewentualnie uzupełnić środki brakujące na sprowadzenie turystów i roszczenia. Jak wynika z ustaleń urzędu marszałkowskiego, obecnie poza granicami kraju przebywa około 2 tys. klientów biura Neckermann Polska.

 

Urząd marszałkowski powołał specjalny zespół kryzysowy, który monitoruje sytuację. W przypadku niepokojących informacji, prosimy o kontakt telefoniczny z urzędem marszałkowskim – (22) 59 79 543, (22) 59 79 541

Liczba wyświetleń: 1074

powrót