Ekokonkursy

Konkurs o tematyce ekologicznej dla placówek przedszkolnych – XI edycja pn.: „Chroń naturę – nic wielkiego, zrób dla Ziemi coś dobrego”

2019.03.15 13:00 , aktualizacja: 2019.03.15 15:29

Autor: Magdalena Szefer (PE), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej przeznaczonego dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego – XI edycja pn.: „Chroń naturę – nic wielkiego, zrób dla Ziemi coś dobrego”.

 

Konkursy ekologiczne dla przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego organizowane są przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2009 r.

 

Tematyka XI edycji Konkursu nawiązuje do problemów  z wiązanych z ochroną środowiska naturalnego, a szczególnie z ochroną przyrody.

 

Celem konkursu jest  zachęcenie młodych mieszkańców Mazowsza do aktywności w tym zakresie. Im wcześniej rozpoczniemy ten proces, tym wcześniej dobre nawyki będą wprowadzane do codziennego życia. Co ważne, tego typu edukacja ułatwia zmianę sposobu patrzenia młodego pokolenia na przyrodę i zrozumienie konieczności dbania o stan najbliższej okolicy, a przede wszystkim rozbudza poczucie odpowiedzialności wobec otaczającej przyrody oraz zwraca uwagę na zagrożenia środowiska.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne z terenu województwa mazowieckiego. Zainteresowane przedszkola prosimy o zapoznanie się z umieszczonym poniżej Regulaminem konkursu oraz przygotowanie prac zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi.

 

Prace należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 15 marca 2019 r. do 15 kwietnia 2019 r. (w przypadku prac przekazanych przez operatora pocztowego –  decyduje data stempla pocztowego), na adres organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa.

 

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody, u następujących osób:

  1. Magdalena Szefer (22) 59 79 057, ;
  2. Małgorzata Gawkowska (22) 59 79 473, .

Pliki do pobrania

Rozmiar: 19 kB, Liczba pobrań: 264
Rozmiar: 27 kB, Liczba pobrań: 479

Liczba wyświetleń: 870

powrót