Ekokonkursy

„Smak Ekologicznej Żywności” – wyniki konkursu

2020.12.04 09:50 , aktualizacja: 2020.12.17 11:57
Autor: Anna Gawlicka (RW), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski
Znak graficzny konkursu: wizerunek zielonego jabłka z napisem nazwy konkursu. (infograf. UMWM).

Znamy już zwycięzców XVII edycji konkursu ekologicznego „Smak Ekologicznej Żywności”. Celem Konkursu było zapoznanie się uczestników z tematyką związaną z zasobami ekologicznej żywności oraz postępującymi zmianami klimatu, co przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie ochrony i oznakowania żywności, rozwinięcia wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz kształtowania indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska.

Kształtowanie postaw proekologicznych na co dzień jest szalenie ważne i nie musi się od razu kojarzyć z ogromnym nakładem pieniędzy czy czasu. Może to być udział w konkursach eko.

Tegoroczną formułą konkursu Smak Ekologicznej Żywności po raz pierwszy był test on-line. Dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom opiekunom, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursu.

 

Laureatami XVII edycji konkursu ekologicznego „Smak Ekologicznej Żywności” zostali:

 

  1. Kategoria klas IV–VI

1 miejsce:

Imię i nazwisko: Julian Dylewski

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu

Nauczyciel opiekun: Ewelina Dębicka

 

Imię i nazwisko: Alicja Morawska

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie

Nauczyciel opiekun: Joanna Głodkowska

 

Imię i nazwisko: Kacper Krawczyk

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie

Nauczyciel opiekun: Joanna Głodkowska

 

2 miejsce:

Imię i nazwisko: Aleksandra Araźna

Nazwa szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie

Nauczyciel opiekun: Lidia Kultys

 

Imię i nazwisko: Julia Tęga

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach

Nauczyciel opiekun: Ewa Krzemińska-Wrzosek

 

3 miejsce:

Imię i nazwisko: Daria Bachanek

Nazwa szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie

Nauczyciel opiekun: Lidia Kultys

 

  1. Kategoria klas VII–VIII

1 miejsce

Imię i nazwisko: Iga Banaszkiewicz

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu

Nauczyciel opiekun: Ewelina Dębicka

 

Imię i nazwisko: Jakub Tułowiecki

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej

Nauczyciel opiekun: Anna Kożuchowska

 

2 miejsce

Imię i nazwisko: Klara Wojciechowska

Nazwa szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Radomiu

Nauczyciel opiekun: Aneta Wrochna

 

Imię i nazwisko: Amelia Śledziewska

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Lubotyniu

Nauczyciel opiekun: Olga Narewska

 

3 miejsce

Imię i nazwisko: Emilia Szlaga

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi

Nauczyciel opiekun: Teresa Niska

 

Imię i nazwisko: Lena Kołakowska

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach

Nauczyciel opiekun: Ewa Krzemińska-Wrzosek

 

Imię i nazwisko: Lena Kostrubiec

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie

Nauczyciel opiekun: Anita Frączek

 

Imię i nazwisko: Igor Środowski

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu

Nauczyciel opiekun: Ewelina Dębicka

 

 

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom dziękujemy i gratulujemy.

Nagrodami w konkursie jest sprzęt elektroniczny.

Liczba wyświetleń: 403

powrót