Inne

Ruszył II etap Programu „Przyjazna Polska”

2018.07.27 10:30 , aktualizacja: 2018.07.27 10:36

Autor: Biuro Programu Przyjazna Polska, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Trwa V edycja Programu „Przyjazna Polska”. Wykwalifikowani audytorzy odwiedzają gminy, by zweryfikować informacje przesłane w ankietach zgłoszeniowych. 

 

Program „Przyjazna Polska” jest konkursem, w którym może wziąć udział każda gmina. Nie liczy się wielkość gminy, liczba mieszkańców czy położenie geograficzne. Dla organizatorów najważniejszy jest pomysł gminy na siebie oraz chęć do działania. Samorządy uczestniczące w programie prezentują dbałość o przyjazne podejście administracji do: biznesu, inwestorów, mieszkańców i turystów. Realizują także działania zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności. Mieszkańcy gmin wyróżnionych w programie mogą liczyć na pomoc osobom niepełnosprawnym czy seniorom.

 

Tegoroczni uczestnicy programu, podobnie jak w latach ubiegłych mogli wybrać jedną z 9 certyfikacji tematycznych: Certyfikowana Lokalizacja Biznesu, Dobre Miejsce Zamieszkania, Kraina Historii i Kultury, Kraina Turystyki i Przygody, Zielona Gmina, eGmina, Specjalistyczna Gmina Agro, Gmina z Tradycją oraz Kraina Zdrowia i Urody.

 

Program „Przyjazna Polska” jest organizowany przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Więcej informacji na www.przyjaznapolska.pl .

Liczba wyświetleń: 129

powrót