Inne

V edycja Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu – „AMERICAN DREAM”

2017.03.17 13:10 , aktualizacja: 2017.03.23 09:29

Autor: Anna Grzywacz (KP), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Zapraszamy szkoły gimnazjalne, średnie, domy i centra kultury z województwa mazowieckiego oraz organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie Mazowsza do udziału w piątej edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu – „AMERICAN DREAM”.

 

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Andrzej Seweryna. Do współpracy zaproszono: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Urząd Miasta St. Warszawy, Ambasadę Stanów Zjednoczonych i American Center Warsaw.

 

Co trzeba zrobić?

Głównym zadaniem uczestników festiwalu będzie przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia teatralnego opartego lub zainspirowanego dziełami wybitnych amerykańskich klasyków np: „Nasze miasto” Thortona Wildera, „Szklana menażeria” Tennessee’ego Williamsa, „Czarownice z Salem” Arthura Millera, opowiadanie „Zoo” Edwarda Albee czy „Bóg” Woody’ego Allena.

 

Warunkiem uczestnictwa jest zadeklarowanie wzięcia udziału (do 29 lipca na „Karcie zgłoszenia”), a do 7 października br. przesłanie na nośniku elektronicznym nagrania zaproponowanego wcześniej i przygotowanego spektaklu.

 

Nagrody

Główną nagrodą dla laureata/laureatów festiwalu będą warsztaty teatralne zorganizowane w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz możliwość wystawienia nagrodzonej sztuki na jego deskach. Przewidziane są również inne nagrody rzeczowe ufundowane z budżetu województwa mazowieckiego oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych i American Center Warsaw.

 

Pierwszym 25 osobom, zainteresowanym przygotowaniem młodzieży do tegorocznego festiwalu proponujemy pomoc merytoryczną w postaci szkolenia w Teatrze Polskim. Podczas szkolenia prof. Janusz Majcherek, wykładowca Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie poprowadzi wykłady związane bezpośrednio z ww. dziełami literatury amerykańskiej, jej analizą i najprostszym przełożeniem na język teatru. Zainteresowanych prosimy o przesłanie poniżej zamieszczonej deklaracji na adres:  do 27 marca 2017 r.

 

Dodatkowe informacje

 

Udzielają ich:

Anna Grzywacz, główny specjalista Wydział Kultury w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego tel. (22) 597 95 26; e.mail:

 

Magdalena Mróz Specjalista ds. programowo-literackich i produkcji teatralnej w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tel. 512 356 943, e-mail:  .

 

Deklaracje uczestniczenia w festiwalu i nośniki elektroniczne z nagraniami spektaklami należy składać osobiście lub przesłać drogą pocztową do siedziby Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa, z dopiskiem – Festiwal Teatrów Młodzieżowych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie „AMERICAN DREAM”.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 13 kB, Liczba pobrań: 47
Rozmiar: 16 kB, Liczba pobrań: 38
Rozmiar: 176 kB, Liczba pobrań: 41, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 22 kB, Liczba pobrań: 56
Rozmiar: 461 kB, Liczba pobrań: 41, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 1038 kB, Liczba pobrań: 47, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 175

powrót