Konkursy fotograficzne

„Poszukaj rytmu przeszłości” – konkurs fotograficzny

2020.09.21 09:45 , aktualizacja: 2020.09.21 10:00
Autor: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Czterej muzycy z instrumentami muzycznymi siedzą na drewnianej ławce. Zdjęcie archiwalne. Zgłoszenia można nadsyłać...

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu ogłasza konkurs „Poszukaj rytmu przeszłości” na fotografie z prywatnych archiwów utrwalające obraz obrzędów i tradycyjnych zabaw tanecznych.

 

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich – obecnych i dawnych mieszkańców powiatów: szydłowieckiego, radomskiego i przysuskiego.

 

Cele konkursu: utrwalanie i przywracanie pamięci o lokalnych tradycjach muzycznych i obrzędowych, południowych powiatów dzisiejszego województwa mazowieckiego, uwiecznionych na dawnych fotografiach, pochodzących z okresu nie późniejszego niż lata XX wieku, tj. do czasu dużych przemian zachodzących na polu muzyki tradycyjnej, zachęcenie mieszkańców powiatu szydłowieckiego, radomskiego i przysuskiego do poszukiwań wizualnych śladów dawnej tradycji muzycznej, dokumentującej dziedzictwo kulturowe własnego mikroregionu, uzupełnianie muzealnego zbioru dokumentacji fotograficznej utrwalającej obraz obrzędów, tradycyjnych zabaw muzycznych, a także zmian kulturowych (w zwyczajach  i instrumentarium) zachodzących w xx wieku, uwrażliwienie na dawne formy dokumentowania kultury tradycyjnej.

Zgłoszenia można przesyłać do 16 października 2020 roku! Regulamin znajduje się na stronie internetowej , .

Liczba wyświetleń: 157

powrót