Laureaci

Wyniki Konkursu o Laur Marszałka - XI edycja

2018.05.11 09:45 , aktualizacja: 2018.05.16 08:20

Autor: Krzysztof Zaniewski (RW), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Do XI edycji Konkursu zgłoszono 144 produkty żywnościowe, wytwarzane przez mazowieckich producentów. Kapituła Konkursu wyłoniła zdobywców Laura i wskazała Wyróżnionych w grupie producentów indywidualnych i grupie przedsiębiorców.

 

W grupie producentów indywidualnych Laury zdobyli:

  • w kategorii wyroby piekarnicze – Krzysztof Zieliński z Żuromina za chleb życia,
  • w kategorii wyroby cukiernicze – Grażyna Pieńkowska z Ostrowi Mazowieckiej za piernik dojrzewający,
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Koło Gospodyń Wiejskich „Rychtowne Babki” z Baranowa za surowe zza czerwińskiego pieca,
  • w kategorii ryby i przetwory rybne – Teresa Woźniak z Przyłęka za przyłęckiego karpia w zalewie miodowo-jabłkowej,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Katarzyna Kwiatkowska i Marta Kwiatkowska z Ostrołęki za ser nadnarwiański naturalnie natchniony,
  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – Andrzej Markiewicz ze Słubic za powidła słubickie,
  • w kategorii miody – Mirosław Pędzich z Ostrowi Mazowieckiej za miód wierzbowo-mniszkowy,  
  • w kategorii napoje – Halina Nałęcz z Marynina za nalewkę długowieczności.

 

Wyróżnienia w grupie producentów indywidualnych zdobyli:

  • w kategorii wyroby cukiernicze – Ewa Sumińska z Janowa-Mikołajówki za ciasto pychotka,  
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Koło Gospodyń z Cegłowa za salceson świński ryjek,   
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Karol Kwiatkowski z Ostrołęki za kiełb z zielonymi ziarenkami,
  • w kategorii ryby i przetwory rybne – Grażyna Laska z Małkini Górnej za pstrąga nadziewanego kaszą gryczaną,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Anna Michalczuk z Rządzy za ser kozi z Jakubowa,
  • w kategorii napoje – Bożena Basa z Ostrowi Mazowieckiej za nalewkę „Smak Róży”,
  • w kategorii napoje – Mariusz Ławecki z Pruszkowa za nalewkę wiśniową.  

 

W grupie przedsiębiorców Laury zdobyli:

  • w kategorii wyroby piekarnicze – Piekarnia Hanna Milewska z Sońska za chleb żytni z ziarnem,
  • w kategorii wyroby cukiernicze – Piekarnia Gzik z Sochaczewa za sernik Bio,
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Wyrób Wędlin Tradycyjnych Adam Węgłowski z Karniewa za szynkę z nogą,
  • w kategorii ryby i przetwory rybne – Dom Weselny Eden w Suchocinie Bohdan Szablewski za pstrąga po jabłonowsku,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Sery Cieciszewskie Kamil Świderski z Cieciszewa za ser podpuszczkowy z żurawiną i ziołami prowansalskimi,  
  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – PHU Agata Łupina z Niwek za olej makowy z Tłoczni Niwki,
  • w kategorii miody – Pasieka Murawscy Łukasz Murawski z Woli Wacławowskiej za miód nektarowy gryczany,
  • w kategorii napoje – Nalewki Staropolskie Karol Majewski i Wspólnicy Sp. z o. o. z Łomianek za nalewkę wiśniową tradycyjną.  

 

Wyróżnienia w grupie przedsiębiorców zdobyli:

  • w kategorii wyroby cukiernicze – Natural Sweet Good Sp. K. (Cukiernia) z Żuromina za serniczek krakowski,
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Zakład Usługowo-Produkcyjny Wesart – Artur Zarzycki za boczek faszerowany,
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Wędliny Domowe – Wyrób Własny Jacek Elis za bekon,
  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – Gospodarstwo Rolne Stanisław Nalewajek ze Stasinego Lasu za ogórki kiszone ze stasinego lasu,  
  • w kategorii miody – Miodziarze Sp. z o.o. (Pasieka Rodziny Sadowskich) ze Srebrnej za miód wielokwiatowy z liofilizowaną czarną porzeczką.

Liczba wyświetleń: 940

powrót