Aktualności

Audytorzy weryfikują firmy w całej Polsce – XX edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

2017.09.08 09:05 , aktualizacja: 2017.09.08 09:54

Autor: Przedsiębiorstwo Fair Play, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Trwa II etap tegorocznej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu promującego etykę w biznesie – „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Audytorzy podróżują po całej Polsce, wizytując firmy uczestniczące w XX edycji programu, aby sprawdzić informacje podane w wypełnionych przez przedsiębiorstwa ankietach oraz uzyskać dodatkową wiedzę niezbędną do nadania tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

 

Audyt solidną podstawą weryfikacji

Podczas corocznych audytów organizatorzy mogą obserwować efekty pracy wieloletnich Laureatów programu, ale jednocześnie poznają nowe innowacyjne firmy biorące udział w programie po raz pierwszy. Audyt to zazwyczaj rozmowa i wymiana doświadczeń. Podstawą jest weryfikacja firmy.

 

Cele programu

„Przedsiębiorstwo Fair Play” jest programem, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów. Program ma promować etykę w działalności gospodarczej rozumianej jako właściwe zarządzanie relacjami z różnymi interesariuszami firmy, tj.: z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

 

Ogłoszenie wyników już w listopadzie!

Do XX edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” zgłosiło się ponad 300 firm. Większość z nich została już zweryfikowana w ramach I etapu programu i tym samym przeszła pomyślnie do II etapu. Najwięcej firm w tegorocznej edycji pochodzi z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz śląskiego. Po zakończeniu weryfikacji w ramach II etapu odbędzie się posiedzenie Kapituły Programu, na którym w oparciu o przyznane przez audytorów, klientów i kontrahentów oceny, opinie pracowników firmy a także pozytywne decyzje Komisji Ogólnopolskiej wyłonione zostaną przedsiębiorstwa, które otrzymają certyfikaty „Przedsiębiorstwo Fair Play 2017” i nagrody główne. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej pod koniec listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

 

Organizatorzy programu

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” organizowany jest przez „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Liczba wyświetleń: 50

powrót