Aktualności

21 listopada zapraszamy na seminarium „Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach”

2018.10.30 13:20 , aktualizacja: 2018.11.21 14:11

Autor: Agnieszka Jędrzejczak (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

21 listopada 2018 r. odbędzie się III edycja seminarium „Eksportuj do Wielkiej Brytanii”. Tym razem eksperci podzielą się swoimi obserwacjami z obszaru innowacyjności i designu w opakowaniach. Spotkanie odbędzie się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43.

 

Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa.

 

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w ostatnich czasach rozwija się bardzo intensywnie. Postęp w dziedzinie technologii żywności, biotechnologii, materiałoznawstwie, towaroznawstwie i technologii wpływa na potrzebę tworzenia nowych opakowań, które odpowiadałyby wymaganiom stawianym zarówno przez producentów, jak i konsumentów. Wszystkie te działania służą wzmocnieniu przewagi konkurencyjnej zarówno na rynku polskim, jak i rynkach międzynarodowych poprzez odpowiedni dobór narzędzi służących internacjonalizacji marek.

Ideą spotkania jest wsparcie w zakresie internacjonalizacji mazowieckich przedsiębiorców z szeroko rozumianej branży opakowaniowej.

Opakowanie jest wizytówką produktu – czego zatem szukają Brytyjczycy, gdy odwiedzają sklepy (czy może częściej robią zakupy w internecie)? Czy polskie wzornictwo w opakowaniach zdaje egzamin na rynku brytyjskim? Jak zareklamować polskie produkty w UK? Jak działać na rynku brytyjskim, nawiązywać współpracę z kontrahentami? Jakie są nowoczesne technologie i innowacje międzybranżowe w opakowaniach – to kilka propozycji tematów, które zawiera program wydarzenia. Omówione będą także problemy związane z certyfikatami, kursami walut, logistyką, tłumaczeniem i zawieraniem kontraktów pomiędzy dwoma różnymi systemami prawnymi.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 19 listopada br. na adres:

 

Więcej informacji:

Agnieszka Jędrzejczak

Wydział Współpracy i Promocji Gospodarczej

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Tel. +48 (22) 5907 768

Pliki do pobrania

Rozmiar: 14 kB, Liczba pobrań: 112

Liczba wyświetleń: 153

powrót