Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Nalewkarnia LONGINUS, Rafał Dziliński

2018.06.21 12:00

Nasza firma jest małym rodzinnym przedsięwzięciem, próbującym wskrzesić tradycję produkcji wspaniałych i oryginalnych nalewek owocowych. Produkty takie gościły na stołach naszych przodków dodając uroku i blasku zarówno wytwornym ucztom jak i trochę skromniejszym posiłkom codziennym.

więcej o: Nalewkarnia LONGINUS, Rafał Dziliński

Gospodarstwo Agroturystyczne, Zagroda Edukacyjna Ewa Mitowska

2018.04.27 14:45

Oferujemy wypoczynek w małej wsi na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Na turystów czeka samodzielny dom. Gościom serwujemy tradycyjne potrawy naszego regionu z produktów z własnego gospodarstwa. Sery, konfitury, marynaty, kiszonki, ciasta, ciasteczka, nalewki – to nasza specjalność. Za nasze dania i przetwory otrzymaliśmy wiele nagród w konkursach kulinarnych.

więcej o: Gospodarstwo Agroturystyczne, Zagroda Edukacyjna Ewa Mitowska

Pałac Domaniowski Resort & Conference****

2018.04.27 14:45

Restauracja Pałacu Domaniowskiego mieści się w odrestaurowanym dworku z początku XV wieku. Sam Pałac położony jest nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego - największego i najczystszego zbiornika wodnego na południowym Mazowszu. Znajdujemy się niecałe 100km na południe od Warszawy.

więcej o: Pałac Domaniowski Resort & Conference****

Agnieszka Piętka - sery zagrodowe

2018.04.27 14:40

Sery zagrodowe to rodzinne gospodarstwo rolne, które prowadzi produkcję mleka.  Krowy wypasają się na czystych łąkach, gdzie zioła i polne rośliny tworzą barwną mozaikę.  Trzy lata temu po kilku eksperymentach, otrzymaliśmy pyszny ser w procesie dojrzewania, pozwoliło nam to na opracowanie własnych receptur w produkcji serów podpuszczkowych.

więcej o: Agnieszka Piętka - sery zagrodowe

Camelot Catering

2018.04.27 14:40 , aktualizacja: 2018.04.27 14:45

Camelot Catering specjalizuje się w przygotowywaniu potraw na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Mamy doświadczenie w przygotowywaniu zarówno małych kilkuosobowych spotkań firmowych, szkoleń, konferencji oraz imprez dla dużej liczby gości. Doradzamy w doborze menu, aranżacji stołu i wnętrza. Naszym atutem są imprezy plenerowe.

więcej o: Camelot Catering

Motel Sielanka - Wanda i Andrzej Furmańczyk

2018.04.27 14:40

Motel Sielanka znajduje się w Zbożennej k./Przysuchy przy trasie Radom – Piotrków Trybunalski. Motel prowadzi restaurację i zajmuje się organizacją rozmaitych przyjęć okolicznościowych, zapewniając rodzinną atmosferę i wyśmienitą tradycyjną kuchnię polską. Oferuje bogaty wybór ryb smażonych. W jego otoczeniu znajdują się stawy rybne gdzie każdy może sprawdzić się jako wędkarz.

więcej o: Motel Sielanka - Wanda i Andrzej Furmańczyk

ELPAK Jacek Elis

2018.04.27 14:40

 „Wędliny Domowe – wyroby własne” to niewielka wytwórnia wędlin i wyrobów wędliniarskich, mieszcząca się na terenie gminy Pilawa, powiat Garwolin. Naszym głównym celem jest produkcja tradycyjnie wytwarzanych wędlin, z dobrej jakości surowca mięsnego z dodatkiem naturalnych przypraw i ziół, bez żadnych sztucznych dodatków, wędzonych tradycyjnie dymem z drzewa olchowego i bukowego. W swojej działalności kontynuujemy mazowieckie, miejscowe i rodzinne tradycje kulinarne.

więcej o: ELPAK Jacek Elis

Kraina Czarnego Bzu Teresa i Andrzej Lubeccy

2018.02.27 14:45

Kraina Czarnego Bzu to gospodarstwo na terenie gminy Puszcza Mariańska, w którym zajmujemy się uprawą i przetwarzaniem czarnego bzu.  Krzewy są uprawiane zgodnie z zasadami ekologii, a produkty zachowują najwyższą jakość poprzez tradycyjne metody konserwacji. Czarny bez jest skarbem medycyny ludowej, który znakomicie i w szerokim zakresie może służyć naszemu zdrowiu. Oferujemy m. in. soki i syropy z kwiatów i owoców czarnego bzu z Puszczy Mariańskiej, herbatki ziołowe z kwiatów czarnego bzu oraz czarny bez z jabłkiem.

więcej o: Kraina Czarnego Bzu Teresa i Andrzej Lubeccy

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.