Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

KROKUS Przetwórnia Owoców i Warzyw

2013.12.06 10:05 , aktualizacja: 2017.05.16 11:10
Autor: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.Krokus
fot.arch.Krokus
fot.arch.Krokus
fot.arch.Krokus

Jesteśmy niewielką rodzinną firmą ulokowaną w ciekawym turystycznie regionie przełomu Wisły, w pobliżu Kazimierza Dolnego, Puław i Czarnolasu. Istniejemy od 1993 roku.

Naszym celem jest dostarczenie Państwu tradycyjnych polskich przetworów wytwarzanych domowymi metodami. I tak w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. syropy z soku odsączonego z owoców a nie koncentratu; powidła bez dodatku cukru (same owoce przetarte i zagęszczone); tradycyjne, owocowe i słodkie konfitury, polskie kompoty; marynowane jędrne warzywa i grzyby leśne w delikatnej słodko

- kwaśnej zalewie; kiszonki z polskimi świeżymi przyprawami i wiele innych doskonałych produktów.

 

Tradycyjne przetwory ponieważ:

 

 • Tradycyjne receptury

   

  Nasze produkty przygotowujemy według wypróbowanych przepisów z XIX i pocz. XX wieku. To oznacza, że nie znajdziecie w nich Państwo sztucznych dodatków takich jak konserwanty, emulgatory, barwniki, aromaty i inne polepszacze.

   

 • Świeży surowice i tradycyjne dodatki

   

  Nasze przetwory przygotowane są ze świeżych, ręcznie przebranych owoców, warzyw, przypraw z naturalnymi dodatkami takimi jak cukier czy ocet, bez składników chemicznych.

   

 • Proste metody produkcji

   

  Stosowane przez nas metody przetwórcze są jak najprostsze, w dużej mierze ręczne takie, jakie stosowane były w domach od wieków. Nie stosujemy skomplikowanych technologii dzięki czemu udaje się nam zachować wiele właściwości i wartości zawartych w świeżych owocach i warzywach. Surowców do produkcji dostarczają nam okoliczne gospodarstwa.

   

  Klimat, duże nasłonecznienie, zróżnicowane gleby, sięgające do średniowiecza tradycje ogrodnicze naszego regionu sprzyjają uprawie różnorodnych owoców i warzyw. Dzięki temu dysponujemy świeżym, doskonałym surowcem.

Krokus Przetwórnia Owoców i Warzyw

Pająków 25B

26-704 Przyłęk

Tel.: 677 50 23

www.przetwory.com

 •  

Liczba wyświetleń: 984

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.