Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Gospodarstwo rolne Krzysztof Kowalski

2013.01.02 14:15 , aktualizacja: 2017.05.16 11:22
Autor: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Tradycyjne gospodarstwo rodzinne znajduje się w malowniczej miejscowości Winniki w gminie Nasielsk. Położone jest na styku trzech gmin Nasielsk, Nowe Miasto, Świercze. Zwierzęta, mnóstwo kwiatów, bliskość lasów, regionalna kuchnia tworzą niezwykłą atmosferę oraz dają możliwość bliskiego kontaktu z naturą.

Państwo Kowalscy zajmują się produkcją tradycyjnego oleju lnianego i rzepakowego. Prowadzą również hodowlę zarodową świni złotnickiej białej pod ścisłą kontrolą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Produkty do tłoczenia oleju pozyskiwane są z surowców własnego gospodarstwa, a makuch pozostały po wytłoczeniu oleju wykorzystywany jest jako naturalna pasza wysokobiałkowa w żywieniu tuczników. Zarówno olej, jak i mięso z tej rasy o tradycyjnym charakterze jest sprzedawane bezpośrednio z gospodarstwa. W gospodarstwie hodowane są również konie, które sprawdzają się zarówno w jeździe pod siodło, jak i przy przejażdżkach bryczką lub saniami. Z gospodarstwem  współpracuje ściśle Instytut Ekologiczny oraz Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi.

 

Winniki 18           

05-190 Nasielsk 

Tel.: (+48) 661 584 558    

e-mail: krzysztof-kowalski64@wp.pl

Liczba wyświetleń: 762

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.