Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Grzegorz Odalski (Czosnek latowicki)

2011.08.01 15:10 , aktualizacja: 2017.05.16 11:27
Autor: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Posiadam niewielkie gospodarstwo rolne położone w południowo-wschodniej części Mazowsza, w rolniczej gminie Latowicz. Dzięki odpowiednio sprzyjającym warunkom glebowym od kilkudziesięciu lat tradycyjnie uprawiany jest tu czosnek.

Uprawie towarzyszy zintegrowana produkcja roślinna i zwierzęca oraz siew zbóż z rodziny motylkowych i strączkowych, stanowiących doskonały płodozmian i przedplon oraz paszę dla bydła i drobiu. Ci ostatni z kolei dostarczają naturalny nawóz, który jest niezbędnym w uprawie czosnku i w dużym stopniu zastępuje nawozy sztuczne Efektem tej naturalnej produkcji jest wyjątkowo aromatyczny i o intensywnym smaku oraz zapachu „Czosnek latowicki”. Wszystkich zwolenników i nie tylko tego naturalnego antybiotyku zapraszam aby poczuli jego moc. Pierwszy zbiór świeżego czosnku już na początku lipca.

 

Grzegorz Odalski
Strachomin 68

05-334 Latowicz

Telefon +48 510122405

 

Liczba wyświetleń: 689

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.