Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Bartnik Mazowiecki

2017.12.15 12:25 , aktualizacja: 2020.06.19 12:20
Autor: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Pasieki Bartnik Mazowiecki
Wyjmowanie miodu Bartnik Mazowiecki
Pszczoły na ramkach z woskiem Bartnik Mazowiecki

Nasza rodzinna pasieka "Bartnik Mazowiecki" powstała z miłości do niesamowitych stworzeń jakimi są pszczoły. Pomysłodawcą i założycielem pasieki jest mój Tata, Edward Kaliński, który jeszcze jako dziecko pomagał swojemu tacie, a mojemu dziadkowi w pracy przy pszczołach.

 

Kilkanaście lat później mój Tata założył własną, niewielką pasiekę składającą się z kilku rodzin pszczelich. Początkowo pszczelarstwo traktował jako hobby, jednak z czasem praca przy pszczołach stała się jego głównym zajęciem.

Obecnie nasza pasieka liczy kilkaset rodzin pszczelich zlokalizowanych w województwie mazowieckim, w okolicach Płocka. Wieloletnia praktyka pszczelarska mojego Taty, a co za tym idzie szeroka wiedza na temat życia pszczół, pozwala nam produkować wysokiej jakości naturalny miód oraz produkty pszczele. Jako ceniony pszczelarz, mój Tata zdobył uznanie wśród konsumentów na lokalnym rynku. Oprócz zapewniania wysokiej jakości produktów, nie zapominamy również o tym co najcenniejsze w pracy pszczelarza czyli dbania o dobro pszczół. Najmłodszym adeptem pszczelarstwa w naszej rodzinie jestem ja czyli dziewczyna, która większość życia spędziła w mieście a swoje życie zawodowe związała z pracą w korporacji. Chęć obcowania z naturą i fascynacja tymi niesamowitymi owadami sprawiła, że każdą wolną chwilę spędzam w pasiece mojego Taty poszerzając wiedzę na temat pszczół.

Zaciekawiła Cię nasza historia? Masz pytania dotyczące naszych produktów? A może po prostu chcesz porozmawiać z nami o pszczołach? Napisz do nas. Nasza pasieka jest pod stałym nadzorem Powiatowego Inspektora Weterynarii. Numer identyfikacyjny: 14195614.

 

Kontakt:

Justyna Kalińska

ul. Bielska 43

09-400 Płock

Telefon +48 692 346 807

justyna.kalinska@bartnikmazowiecki.pl

www.bartnikmazowiecki.pl

Liczba wyświetleń: 220

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.