Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Nalewkarnia LONGINUS, Rafał Dziliński

2018.06.21 12:00
Autor: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Rząd 12 butelek z nalewkami Nalewkarnia LONGINUS, Rafał...
Butelka nalewki Nalewkarnia LONGINUS, Rafał...

Nasza firma jest małym rodzinnym przedsięwzięciem, próbującym wskrzesić tradycję produkcji wspaniałych i oryginalnych nalewek owocowych. Produkty takie gościły na stołach naszych przodków dodając uroku i blasku zarówno wytwornym ucztom jak i trochę skromniejszym posiłkom codziennym.


Nalewki owocowe cieszyły się w owych czasach olbrzymim powodzeniem ze względu na niepowtarzalny smak i zapach surowców użytych do ich produkcji, jak i ze względu na prestiż, który im towarzyszył. Wykwintne nalewki można było przede wszystkim spotkać w zamożnych domach, w których dużą wagę przywiązywano do jakości serwowanych trunków.

Dzięki takiej wyjątkowej pozycji nalewek w kuchni polskiej, ich produkcją zajmowali się prawie wszyscy. Właściwie prawie każdy szanowany dom ziemiański skrywał w swych piwniczkach oryginalne i przepyszne nalewki.


Produkcję tego typu nalewek chce przywrócić nasza firma. Od ponad 15 lat zajmujemy się wytwarzaniem nalewek owocowych wypróbowując różne tradycyjne receptury i surowce. Dzieląc się nimi z rodziną i przyjaciółmi, spędziliśmy wiele niezapomnianych chwil. Opinie o naszych nalewkach podsunęły nam myśl, aby z tymi wyrobami wyjść do szerszej grupy ludzi ceniących najwyższą jakość i niezapomniany smak.


Produkujemy nalewki owocowe ze świeżych owoców i najlepszych spirytusów, w niewielkich szklanych naczyniach. Proces maceracji owoców w spirytusie trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, następnie oddzielamy owoce od płynu, a same owoce wyciskamy dodatkowo w specjalnej ręcznej prasie, aby nie zmarnować ani kropli bezcennego płynu. Tak uzyskany nalew dosładzamy najwyższej jakości syropem cukrowym i pozostawiamy do dalszego leżakowania i klarowania. Odpowiednio dojrzała nalewka jest dopiero filtrowana i rozlewana do butelek.


Produkt, który może trafić na Państwa stoły, to efekt wielomiesięcznej pracy i wieloletnich doświadczeń. Wszystkie prace związane z produkcją naszych nalewek są wykonywane ręcznie.

 

Kontakt:

ul. Leśna 52

06-400 Ciechanów

Tel. kom. +48 602 187 986

e-mail: lub sklep@nalewki.net

www.nalewki.net

Liczba wyświetleń: 239

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.