Aktualności

WRDS o transporcie publicznym

2020.09.16 15:15 , aktualizacja: 2020.09.21 12:12

Autor: Magdalena Węgrzecka (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Ogólny widok na salę Obrady Zespołu, fot....
Prezentuje dane wyświetlone na tablicy Waldemar Dubiński –...

XII posiedzenie Zespołu roboczego ds. gospodarki, pracy i rozwoju regionalnego poświęcone było tematyce przewozów pasażerskich w zakresie koncepcji modernizacji linii kolejowych oraz infrastruktury drogowej i autobusowej w obrębie województwa mazowieckiego.

 

W dyskusji uczestniczyli m. in. przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych, Kolei Mazowieckich oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Cel – integracja regionu

Informacje na temat złożonych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego wniosków w ramach Planu Odbudowy dla Europy w obszarze transportu przedstawiła Katarzyna Wieczorek – Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wskazała, że projekt ma na celu funkcjonalną i przestrzenną integrację województwa, wzmocnienie strategicznych elementów infrastruktury oraz poprawę efektywności wszystkich gałęzi transportu.

Lokalne problemy

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele mazowieckich samorządów, którzy opowiedzieli o problemach komunikacyjnych na terenie powiatu przasnyskiego oraz gminy Siennica. Zaznaczyli, że proponowane przez nich rozwiązania w kwestii poprawy jakości infrastruktury regionalnych linii kolejowych oraz budowy brakujących odcinków sieci kolejowych są istotne dla mieszkańców Mazowsza. Inwestycje te przyczynią się głównie do zwiększenia spójności terytorialnej, gospodarczej
i społecznej regionu oraz wpłyną na wzrost zatrudnienia.  

Waldemar Dubiński – przewodniczący zespołu podkreślił, że najważniejsza jest dostępność mieszkańców do transportu publicznego, w tym do kolei, odpowiednie skomunikowanie oraz jak najkrótszy czas podróży. Zapewnił również, że członkowie zespołu będą wspierać wszelkie inicjatywy służące rozwiązywaniu problemów przewozów pasażerskich na terenie województwa mazowieckiego.

 

Liczba wyświetleń: 43

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.