Mazowsze serce Polski nr 12/18

Popatrzeć ludzkim okiem

2018.12.11 09:50 , aktualizacja: 2018.12.11 11:58

Autor: Redakcja, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Czas świąt to dobry moment, by spojrzeć życzliwie na każdego. To pora na refleksję, ile w naszym codziennym życiu niepotrzebnych złych emocji, zacietrzewień i uprzedzeń. Niech kolęda sprawi, że zagrają nam w duszy łagodne tony.

 

Święta przypadające na czas, gdy zaczyna przybywać dnia, mają wnieść w nasze życie nową nadzieję. Przez jej pryzmat popatrzmy na innych ludzi. Dostrzeżmy tych, którzy są cisi, ale wiele dają. Którzy nie są krzykliwi, ale mądrzy. Dlatego w tym numerze przedstawiamy niezwykłych nauczycieli i podpowiadamy, co każdy z nas może zrobić dla mających najmniejszą nadzieję na lepsze jutro bezdomnych. Z większą troską przyglądamy się też naszym najbliższym – sprawdziliśmy, jakich prezentów nie kupować dzieciom i wnukom.

 

Kiedy dostrzegamy drugiego człowieka, łatwiej nam coś zrobić wspólnie. Takie jest zadanie samorządu. Przedstawiamy zarząd i prezydium sejmiku Mazowsza, zapraszając wszystkich Czytelników, byśmy wspólnie gospodarzyli naszym najpiękniejszym i największym regionem Polski.

Liczba wyświetleń: 184

powrót