Z regionu

Dzieci z powiatu węgrowskiego dbają o bezpieczeństwo

2013.11.28 13:40 , aktualizacja: 2013.11.29 08:16

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

28 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się finał powiatowego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

220 finalistów zostało wyłonionych w eliminacjach gminnych, w których wzięło udział ponad  4 tys. dzieci. Do finału przystąpili uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I i II szkół gimnazjalnych reprezentujących 8 gmin i miasto z powiatu węgrowskiego: Grębków, Korytnicę, Liw, Łochów, Miedznę, Sadowne, Stoczek, Węgrów oraz Wierzbno.

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w teście z zakresu przepisów ruchu drogowego, a także w praktycznym egzaminie – przejeździe po torze rowerowym.

Dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody. Oprócz tego wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy młodego rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”.
 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podziękowała wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie. Podkreśliła, że wiedza i umiejętności zdobyte w czasie nauki i zabawy jest nieoceniona. Znając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze unikamy zagrożeń i chronimy swoje zdrowie i życie.


Program „Bezpieczna droga do szkoły” został stworzony z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Realizowany jest od 2002 roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Całoroczne akcje związane z programem obejmują m.in. konkursy organizowane dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 365

powrót