Z regionu

Obrazy bliskie sercu

2014.10.29 11:50 , aktualizacja: 2015.07.13 10:43

Autor: Krzysztof Pelizg, (KP), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Znamy już zwycięzców IX edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”. Konkurs kierowany jest do fotografów amatorów mieszkających lub uczących się na Mazowszu.

 

Tegoroczna edycja odbywała się dwuetapowo. Autorzy zdjęć wyłonionych w pierwszym etapie konkursu wzięli udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestnicy  doskonalili swoje umiejętności fotograficzne, korzystając z wiedzy i doświadczenia instruktorów – dr Tomasza Myjaka oraz Łukasza Polkowskiego.

 

W efekcie dwudniowej pracy, w plenerach Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu powstały piękne zdjęcia, spośród których jury konkursu wyłoniło trzech zwycięzców.

Nowością w tegorocznej edycji była nagroda publiczności, której laureata internauci wybrali na facebookowym profilu „Mazowsze Serce Polski”.

 

Laureatami IX edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu” zostali:

 

I  miejsce: Bartłomiej Gawiński – „Modlitwa wiernych”,

II  miejsce: Katarzyna Król – „Magiczne płatki”,

III  miejsce: Agnieszka Ząbecka – „Wodne świetliki”,

Nagroda publiczności: Bartłomiej Gawiński – „Modlitwa wiernych”.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa nagrodzonych fotografii odbędą się podczas gali Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego 3 listopada br. w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Konkurs, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, już po raz trzeci zorganizowany był pod patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a po raz pierwszy nad konkursem patronat honorowy objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

  • Agnieszka Ząbecka – „Wodne świetliki” Agnieszka Ząbecka – „Wodne...
  • Bartłomiej Gawiński – „Modlitwa wiernych” Bartłomiej Gawiński –...
  • Katarzyna Król – „Magiczne płatki” Katarzyna Król – „Magiczne...

Liczba wyświetleń: 369

powrót