Z regionu

Radomski sukces

2016.03.01 14:55 , aktualizacja: 2016.03.02 13:50

Autor: opr. Joanna Wołczyńska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

powiększ, członek zarządu Rafał Rajkowski z prezydentem Ogólnopolskiej Branży Izby Skórzanej Kazimierzem Klepaczewskim fot.Konrad Klepaczewski
powiększ, członek zarządu Rafał Rajkowski ze zdobywcami Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich Zakładu Grabarskiego Kemax Szydłowiec fot.Konrad Klepaczewski

Wiosenną edycję poznańskich Targów Mody odwiedziło niemal 5 tys. zwiedzających z kilkunastu państw. Uczestnicy szczególnie docenili nowe polskie marki oraz jakość oferty wystawców. W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

W tegorocznej edycji goście z Polski i z zagranicy mogli zweryfikować pierwsze modele kolekcji pod względem kolorów, krojów i materiałów. Nową ofertę zaprezentowało 450 firm i brandów z różnych zakątków świata. Wydarzenie było okazją do spotkania członka zarządu Rafała Rajkowskiego z projektantami oraz właścicielami i przedstawicielami polskich marek.

 

Radomska ekspozycja skórzana

Mocnym akcentem okazały się propozycje przedstawione przez radomskich producentów. Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej z siedzibą w Radomiu po raz piąty zaprezentowała możliwości przemysłu skórzanego okręgu  radomskiego, promując tym samym wyspę wystawienniczą tego miasta. Zwiedzający skupiali uwagę nie tylko na jej wielkości, ale przede wszystkim na różnorodności i wysokiej jakości eksponowanych produktów.

Jak co roku ekspercki Sąd Konkursowy przyznawał Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich najbardziej zasłużonym laureatom. Ocenie podlegały produkty, uznane za innowacyjne, wyróżniające się na rynku, o dużych walorach estetycznych, wykonane z niezwykłą starannością przy użyciu najnowszych technologii. Wyróżnienie otrzymały 4 radomskie firmy: Paspol, Verssen, Tomax, Kemax (Szydłowiec), a także Zespół Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług.

 

Liczba wyświetleń: 206

powrót