Z regionu

Mazowieckie krajobrazy w kadrze

2016.10.21 15:15 , aktualizacja: 2016.10.21 15:36

Autor: opr.UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Staw na Grabowie Cezary Zieliński

Według Europejskiej Konwencji Krajobrazowej we Florencji, krajobraz  jest ważnym elementem życia ludzi zamieszkujących w miastach i na wsiach, na obszarach zdegradowanych, pospolitych, jak również wyjątkowo pięknych.

 

Każdy z nas pragnie przebywać w pięknym, harmonijnym miejscu. Otoczenie wpływa przecież na nasze samopoczucie, inspiruje i motywuje do działania. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas współtworzy swoje otoczenie i ma na nie realny wpływ. Dlatego też tegoroczny dzień krajobrazu zorganizowano pod hasłem „Mój krajobraz. Współtworzę i chronię”.

 

Namawiamy, by uwieczniać chwile, które Państwo spędzają na Mazowszu. Wędrując, jeżdżąc  po województwie czy po prostu mieszkając, warto obserwować zmieniającą się przyrodę i te wyjątkowe momenty utrwalać fotograficznie.

 

Zachęcając Państwa do przyjrzenia się mazowieckiej przestrzeni, w której na co dzień funkcjonujemy, zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć dokumentujących wyjątkowe krajobrazy naszego regionu (siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przy ul. Kłopotowskiego 5 w Warszawie).

 

Liczba wyświetleń: 385

powrót