Z regionu

Podsumowanie ferii w ciechanowskim muzeum

2010.02.16 00:00 , aktualizacja: 2012.03.02 14:04

Autor: Łukasz Niewiadomski, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Dzięki inicjatywie Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie ferie zimowe były dla najmłodszych mieszkańców miasta czasem prawdziwej zabawy, aktywnego wypoczynku i oderwaniem od rutyny codziennego dnia. Podczas akcji „Ferie w Muzeum” dzieci mogły wykazać się wiedzą o regionie, umiejętnościami manualnymi, sprawnością fizyczną oraz miały możliwość obcowania z kulturą i sztuką.
 

Mali uczestnicy akcji, wzięli udział w warsztatach, podczas których poznawali techniki tworzenia płaskorzeźby w masie solnej, zwiedzili ekspozycje Zamku Książąt Mazowieckich oraz odbyli wycieczkę po Gołotczyźnie. Dzięki gościnnym występom Fundacji ART, która wystawiła przedstawienie teatralno – muzyczne pt. „Podróże muzyczne”, dzieci wprowadzone zostały w tematykę Roku Chopinowskiego.

Organizatorzy zapewnili również odpoczynek na świeżym powietrzu – lepienie ze śniegu „Ciechanowskiej warowni”, kulig i ognisko z kiełbaskami - to tylko niektóre z zimowych atrakcji. Ciekawym akcentem tegorocznych ferii było także wspólne kultywowanie tradycji ostatkowych zwieńczone balem przebierańców. Dzięki współpracy Muzeum, władz miasta oraz mieszkańców Ciechanowa, dzieci nie miały czasu na nudę – po aktywnym zimowym wypoczynku, bogatsze o ciekawe doświadczenia wróciły do nauki.

Liczba wyświetleń: 422

powrót