Z regionu

"Grunt na medal" 2010 – Gmina Błonie zwycięża na Mazowszu

2010.10.15 15:20 , aktualizacja: 2012.03.01 11:57

Autor: Tomasz Szczypiński, Centrum Obsługi Inwestora, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

15 października br. zakończona została IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” 2010, przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestorów.

 

Zwycięzcą konkursu na obszarze województwa mazowieckiego został teren zgłoszony przez Gminę Błonie. Grunt o powierzchni 60 ha zlokalizowany jest w Strefie Przemysłowej Błonie Pass i stanowi własność prywatną. Posiada uregulowany stan prawny, przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod produkcję, przemysł, magazyny, logistykę. Teren jest płaski, z pełną infrastrukturą: prądem, gazociągiem, wodociągiem, kanalizacją, internetem, telefonem. Przychylne nastawienie władz lokalnych oraz właściciela terenu sprawiają, że proces inwestycyjny przebiega tu w sposób bardzo sprawny. Jest to prawdziwy „Grunt na medal” pozwalający na realizację zarówno małych inwestycji, jak i tych dużych – strategicznych dla całego regionu.

 

Dzięki Konkursowi „Grunt na Medal” oferta terenów pod przyszłe inwestycje została wzbogacona o kolejne, dobrze przygotowane lokalizacje. Do konkursu przystąpiło 158 gmin z całej Polski, w tym 13 z województwa mazowieckiego, które nadesłały 242 oferty, w tym 16 z Mazowsza. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 88 terenów, w tym 7 terenów z województwa mazowieckiego.

 

Dla laureatów konkursu zwycięstwo oznacza promocję terenu i większą szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do gminy. Finaliści mogą liczyć na większe zainteresowanie inwestorów zgłaszających się do PAIiIZ, Urzędów Marszałkowskich oraz do Regionalnych Partnerów - Centrów Obsługi Inwestora.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 608 kB, Liczba pobrań: 474, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 461

powrót