Z regionu

Infrastruktura drogowa na Mazowszu

2011.02.07 14:00 , aktualizacja: 2012.03.01 10:21
Autor: oprac. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. arch. Starostwa...

O możliwościach rozbudowy infrastruktury drogowej w województwie mazowieckim dyskutowano 4 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. W spotkaniu wziął udział m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Podczas rozmów poruszono zagadnienie współpracy samorządów lokalnych, uczestniczących w planowaniu dróg tranzytowych przebiegających przez powiaty Mazowsza. Omówiono plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad związane z pracami na drogach krajowych nr 61,53 i 60 oraz dyskutowano na temat tzw. skrótu Ostrołęka – Wyszków, w kontekście uwarunkowań środowiskowych.

 

Ważnym punktem spotkania okazała się kwestia infrastruktury drogowej w Ostrołęce – perspektywa usprawnienia komunikacji w mieście, poprzez budowę obwodnicy i trzeciego mostu na Narwi.

 

W dyskusji wzięli udział m.in.: reprezentanci lokalnych samorządów oraz przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Liczba wyświetleń: 1207

powrót